1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. توصیه جالب معاون وزیر؛ تا نهایی شدن قیمت ها خودرو نخرید!

توصیه جالب معاون وزیر؛ تا نهایی شدن قیمت ها خودرو نخرید!

توصیه جالب آقای معاون؛ تا نهایی شدن قیمت ها خودرو نخرید!
20 اردیبهشت 1399
 • 5

معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت با بیان اینکه در حال حاضر تفاوت قیمت خودروهای کارخانه و بازار بسیار زیاد است و این امر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، گفت: خرید هر گونه خودرو در این روزهای بازار به ضرر مصرف کننده است.

امیر جعفرپور درباره روند قیمتی که خودروهای داخلی و به خصوص پراید در این روزها در بازار دارند، افزود: ستاد تنظیم بازار با همکاری سایر مجموعه ها و سازمان حمایت در حال نهایی کردن قیمت خودرو متناسب با استانداردهای 85 گانه، آلایندگی ها و رعایت استانداردهای الزامی است.

وی با بیان اینکه به زودی قیمت خودرو در کارخانه های خودروسازی تجدید نظر می شود، تصریح کرد: با بررسی های دقیقی که صورت گرفته قیمت خودرو به نحوی تعیین خواهد شد که با بازار تفاوت زیادی نخواهد داشت، این امر ضمن حذف دلالان باعث خواهد شد که قیمت ها دیگر هیجانی افزایش پیدا نکند و مردم با شوک قیمتی روبرو نشوند.

معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: توصیه ما به مردم  این است که تا اعلام قیمت خودروها به هیچ عنوان از بازار خودروی خریداری نکنند و مطمئنا باشند که بعد از تصمیم نهایی ستاد تنظیم بازار ضمن ترکیدن حباب قیمت، قیمت انواع خودروها در بازار متعادل خواهد شد و در پی آن شاهد هماهنگی عرضه و تقاضا خواهیم بود.

وی تصریح کرد: خرید هر گونه خودرو در این روزهای بازار به ضرر مصرف کننده است.

جعفرپور گفت: در حال حاضر تفاوت قیمت خودروهای کارخانه و بازار بسیار زیاد است و این امر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، به همین دلیل در تصمیم های جدید دیگر چنین فاصله قیمتی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: طی چند وقت اخیر دلالان بازار خودرو را بهم ریختند و اجازه ندادند قیمت ها مسیر طبیعی خود را طی کند، از اینرو با تصمیم های جدیدی که به زودی اعلام می شود، مشکل بازار خودرو حل خواهد شد.

جعفرپور گفت: دلالان بازار خودرو، قیمت پراید را بالا بردند و قیمت فعلی آن که بیش از 80 میلیون تومان است، پذیرفتنی نیست، لذا اگر مردم صبر کنند تکلیف قیمت ها مشخص خواهد شد و دیگر بواسطه فعالیت دلالان بازار خودرو با التهاب روبرو نمی شود.نظرات

 • اسرافیل اسرافیل (22 اردیبهشت 1399 ساعت 17:18)

  آقای معاون چشم نمی خریم تا شما قیمت‌ها رو به کف بازار برسونید

 • KingAli KingAli (21 اردیبهشت 1399 ساعت 02:10)

  این توصیه معاون می بایست حداقل دوسال قبل گفته میشد ، هرچند مردم ایران توجه ای به این توصیه ها نظیر نخریدن خودرو ندارن...
  مردم وقتی که برای پراید خریدن یا ماشین های قیمت خیلی بالای دیگه هجوم می آوردند باید انتظار دیدن این قیمت های ظالمانه هم می بودند ، هرچند کارشناسان پیش بینی هم کرده بودند اما مردم بی خرد اینگونه سرنوشت خود را بد نوشتند.

 • احمد احمد (20 اردیبهشت 1399 ساعت 15:08)

  مردم نخرن بعد که خودروسازا گرون کردن برن تو صف فروش
  خدا ازتون نگذره

 • محمد محمد (20 اردیبهشت 1399 ساعت 14:21)

  بنده به قول شما دلال ماشین هستم ما رو پراید صفر فقط چهارصد تومن کمیسیون میگیرم مگه توبازار پراید ۳۴ تومنی هست که من بخرم بدم ۸۰تومن میری شرکت ماشین ارزون نداره اما هرچندتا قیمت بازار بخوای موجوده مگه دوتا کارخونه سایپا داریم شرکت هم که بیشتر سهامش دولتیه شما توبازار یه قرون بیشتربدی هم صنف هم مشتری یقتو میگیره چطوره که پنجاه ملیون بیشتر رو کسی پیگیری نکرده مگه این که شریک دزد باشه

 • مصطفی مصطفی (20 اردیبهشت 1399 ساعت 14:09)

  یادمه دلار ۶ تومن بود همین حرفارو راجع ب دلار میگفتن.....