1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. متقاضیان خرید خودرو ، هیجانی وارد بازار نشوند

متقاضیان خرید خودرو ، هیجانی وارد بازار نشوند

21 اردیبهشت 1399
 • 1

سرپرست معاونت امور صنایع با تاکید بر مدیریت فضای دلالی سوداگرایانه و واسطه گری، هشدار داد: مردم هیجانی و تحت تاثیر فضای سوداگری وارد این فضا نشوند، چون متضرر خواهند شد.

«مهدی صادقی نیارکی» در واکنش به نوسانات بازار خودرو و سو استفاده سوداگران از فضای کنونی بازار خودرو، از بررسی تداوم تولید خودروی پراید ۱۳۱ با حضور مراجع تصمیم گیر تا ساماندهی بازار خودرو خبر داد.

در روزهای گذشته معاون بازاریابی و فروش سایپا با اشاره به افزایش قیمت پراید در بازار، گفت: این خودروساز آماده است در صورت لزوم و موافقت مراجع فرادستی فروش پراید را برای تنظیم بازار از سر بگیرد.

«حسین کاظمی» افزود: اتفاقی که پس از توقف تولید محصولاتی مانند پیکان و زانتیا افتاد، درخصوص خودرو پراید نیز رخ داد و با انتشار خبر توقف تولید، قیمت آن در بازار آزاد به شکل غیرمنطقی افزایش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تولید دو مدل پراید ۱۳۲ و ۱۱۱ متوقف شده، اما خط تولید پراید ۱۳۱ برای انجام تعهدات قبلی همچنان فعال است و با افزایش ظرفیت آن و برای کاهش قیمت‌ها می‌توان عرضه پراید را از سر گرفت.

پنجشنبه گذشته رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: شورای رقابت هفته آینده فرمول قیمت‌گذاری خودرو را ارائه می‌کند و قیمت خودرو بر اساس این فرمول تعیین می‌شود.نظرات

 • KingAli KingAli (26 اردیبهشت 1399 ساعت 18:18)

  یادش بخیر ، آن زمانی که گران فروشی نه تنها جرم بود بلکه گناه های کبیره هم بود :)))
  نمونه گران‌فروشی : پراید که در سال ۹۴ حدود ۷ الی ده میلیون گران شده بود ، بعد از چهار پنج سال ۹۰۰ برابر شد به قیمت حدود هشتاد الی نود میلیون :/
  حالا آقای مقام مسول یا پاسخگو گرانی, کدام تورم یا ارز یا دلار می‌تونه این گرانفروشی را توجیه کند؟