1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. سلطان خودرو و همسرش متهمان پرونده سایپا به اعدام محکوم شدند - محکومیت دو نماینده مجلس به ۶۱ ماه حبس - ۷ سال حبس برای مدیرعامل سابق سایپا

سلطان خودرو و همسرش متهمان پرونده سایپا به اعدام محکوم شدند - محکومیت دو نماینده مجلس به ۶۱ ماه حبس - ۷ سال حبس برای مدیرعامل سابق سایپا

30 اردیبهشت 1399
 • 20

سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم اعدام برای دو نفر از متهمان پرونده شرکت سایپا خبر داد و گفت: در همین زمینه مهدی جمالی مدیرعامل سابق سایپا به ۷ سال حبس محکوم شده است.

غلامحسین اسماعیلی در ادامه بیست و ششمین نشست خبری خود همچنین به چند حکم اخیرالصدور در شعب ویژه اقتصادی اشاره کرد و گفت: در شعبه دوم ویژه رسیدگی به اخلال در نظام اقتصادی کشور، در پرونده‌ای که در ابتدا بیش از 50 متهم داشت، کیفرخواستی برای 43 نفر صادر شد و در دادگاه 34 نفر از اخلالگران محکوم شدند.

وی افزود: در این پرونده که یک پرونده تلفیقی بین اخلال در نظام ارزی و نظام اقتصادی خودرو است، وحید بهزادی فرزند ابوطالب و همسر وی به نام خانم نجوا لاشیدایی به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری، اخلال در نظام توزیعی نیازمندهای عمومی کشور از طریق پیش خرید بیش از 6700 دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی به میزان 32 هزار میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه که از منرل متهمه 24 هزار و 700 سکه تمام بهار و یکصد کیلو طلا کشف شده، محکوم به اعدام شدند و این حکم قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است.

اسماعیلی اضافه کرد: مهدی جمالی مدیرعامل سابق سایپا به جرم مشارکت در اخلال در نظام توزیعی به هفت سال حبس، رضا تقی زاده ماکویی فرزند عباس معاون سابق بازاریابی سایپا به 15 سال حبس، محمد عزیزی نماینده مجلس شورای اسلامی به جرم معاونت در اخلال در نظام توزیع خودرو به 61 ماه حبس تعزیری، فریدون احمدی نماینده مجلس شورای اسلامی به جرم معاونت در اخلال در نظام توزیعی به 61 ماه حبس تعزیری و حسی هشترودی رئیس سابق حراست کل سایپا به جرم معاونت در اخلال در نظام توزیعی به 61 ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

منبع تسنیم


نظرات

 • علی علی (31 اردیبهشت 1399 ساعت 17:35)

  قبلا یک سلطان داشتیم و همه هم می شناختند هم می برد و هم کار می کرد الان سلطان های زیادی داریم که خیلی ها شون قابل شناسایی نیستند و فقط کارشون مکیدن خون مردم بیچاره است .
  تمام سلاطین باید شناسایی و اعدام واقعی شوند.

 • فریدون فریدون (31 اردیبهشت 1399 ساعت 08:39)

  آن دو نماینده خائن هم می بایست اعدام میشدند که درس عبرتی باشد برای دیگر نمایندگان که این ملت فهیمی که به آنهارای دادند به رای وصداقت آنها توهین شده است.

 • گلممد گلممد (31 اردیبهشت 1399 ساعت 07:04)

  توانا بود هرکه دانا بود

 • رضا رضا (31 اردیبهشت 1399 ساعت 03:37)

  سلطان خخخ سلطان سکه اعدام کردین چی شد الان سکه چند میلیون بیخیال خواهشا انقدر مردم احمق فرض نکنید

 • رضا رضا (30 اردیبهشت 1399 ساعت 23:46)

  چرا مدیر عامل و مدیر بازار یابی سایپا و اون دو نفر نماینده به حبس محکوم شدند ؟ بنظرم اول این مدیران را باید به اعدام محکوم و اجرا میکردند

 • Behnam Behnam (30 اردیبهشت 1399 ساعت 22:41)

  تشکر فراوان از قوه قضاییه.
  نزدیک سه ساله ماشین تیبا ۲ پیش فروش کردیم نمیدن.داغ دلمون کمی خنک شد.

 • سید سید (30 اردیبهشت 1399 ساعت 20:10)

  خدا رو شکر...
  فقط اعدامشون کنید هم خودشون و هم تمام خانوادشون
  . درس عبرت بشه برای زالوهایی گه خون مردم.رو میمکن

 • مصطفی مصطفی (30 اردیبهشت 1399 ساعت 19:39)

  من حاضر 7سال حبسش بکشم ولی اون چیزایی ک زده بجیب بدن بمن

 • رضا رضا (30 اردیبهشت 1399 ساعت 18:03)

  پس اون سایپا که اینهمه خودرو را یکجا فروخته به سلطان!.... چرا کاریش نگرفتن

 • ایران عزیزم ایران عزیزم (30 اردیبهشت 1399 ساعت 16:23)

  یاد آن ضرب المثل قدیمی افتادم که میگه درخت از درون خودش پوسیده میشه ...ببین چه کسانی شدن مدیر عامل بزرگترین کارخانجات این کشور!!!!!!!
  با وجود این مفسدین ما احتیاج به دشمن خارجی و تحریم نداریم همین افراد برای نابودی کل اقتصاد این مملکت کافی هستند
  اعدام تنها راه جلوگیری از فساد در این مملکت است...حبس های کوتاه مدت زیر ۱۰ سال و ۵ سال به هیچ وجه کارساز نیست ....حکم این افراد خائن باید اعدام باشه تا درس عبرتی برای سایر خائنین این مملکت بشه ...تا این مفسدین نترسند کارهای فاسد خودشان را رها نخواهند کرد و حکم اعدام برای این افراد بهتریم حکم است البته اگه اجرا بشه !!!!

 • ناصر ناصر (30 اردیبهشت 1399 ساعت 16:17)

  بلاخره یه حکم درست صادر شد.با تشکر از قوه قضاییه

 • اکبر اکبر (30 اردیبهشت 1399 ساعت 16:01)

  لطفا درمورد خدمات ارائه نشده شرکت سایپاکه درگارانتی شرکت میباشد نظردهید که چرا شرکت سایپا خودروهای وارداتی بونجول چینی باآرم شرکت سایپاهست ونیاز به تعویض قطعه میباشدزیرتعهدش میزند ایا شرکت سایپا طبق استانداردجهانی عمل می کندیایه استانداردمن درآوردی درست کردن

 • حسین حسین (30 اردیبهشت 1399 ساعت 15:09)

  اجرای قانون فقط مال مردم عادی است مدتی که گذشت تو کشوری دیگر می بینی که دارند زندگی می کنند

 • سید اسماعیل سید اسماعیل (30 اردیبهشت 1399 ساعت 14:27)

  بسم الله قاصم الجبارین
  سلام وقت بخیر
  بهترین کار این هست پولدارها و سرمایه دارها که مالیات نمیپردازن رو اعدام کنن و کل اموال آنها رو به فقیرها بدن اون وقت هیچ فقیری نداریم. اون موقع میشه گفت حکومت اسلامی هست.
  انشاالله ظهور آقام امام زمان(عج) تعالی فرج نزدیکه.

 • رضا رضا (30 اردیبهشت 1399 ساعت 14:23)

  کشور را همین مافیاهای حرام زاده به این روز نشاندند، معلوم نیست چقدر شکمشون جا داره که ازلقمه حرام پرشدنی نیست، لعنت ابدی برآدمهای فاسد دزد.

 • میلاد میلاد (30 اردیبهشت 1399 ساعت 14:19)

  اون مدیر عامل*********** رو هم اعدام کنید اگه اون نمی‌داد اونم نمیتونست احتکار کنه ننگ بهتون

 • محسنی محسنی (30 اردیبهشت 1399 ساعت 14:11)

  حبس تعزیری یعنی قابل پرداخت و معاوضه با جریمه نقدی هم می شود ونیز احتمال عفو عمومی و ارفاق و... می تواند شلمل این نوع حکم شود.اما سئوال اینجاست این دو نماینده باعث لطمه خوردن حیثیت نظام و مجلس شده اند واین جرم سنگین اگر در افراد عادی بود آیا این حکم تعزیری باز برایش لحاظ می شد. این دو نماینده از مردم نسبت به خیلی چیزها و خیلی ها باعث سلب اعتماد شده اند. پس باید در حکم تجدید نظر شود. دادستان محترم به عنوان مدعی العموم می توانند ورود کنند و این موضوع را بررسی نمایند . چرا که جرم از نوع متعلق به همه ملت است.

 • ایرانی ایرانی (30 اردیبهشت 1399 ساعت 13:35)

  ******************* با این قضاوت و عدالتتون...اون دو *****************که نام نماینده ملت را یدک می کشند را فقط 5 سال زندانی براشون بریدین (حتما آن هم قابل خرید!!؟)....؟؟؟؟!!!! حکم این دو ****** هزار بار اعدامه....واقعا باید به حال این ملت و مملکت گریست.....

 • زاگرس انارانی زاگرس انارانی (30 اردیبهشت 1399 ساعت 12:31)

  سلسله سلطانها دراین مملکت همچنان مستدام وپابرجاست تا ریشه این مملکت ومردم را بسوزانند،دستهای ساطان پرور کی از این مرزو بوم کوتاه می شوند،ایا به نظر با پلیس و قاضی و.....این کارشدنی است؟ خیر اگر شدنی بود تاالان میشد

  رضا رضا (31 اردیبهشت 1399 ساعت 14:41)

  ای کاش دوتا نماینده را اول اعدام میکردن تا کی مردم باید چوب این همه بی وجدانی این قبیل نفهما را بخورن والا زالو این طور خون مردمو نمیمکه که اینا غذای هردقیقه شان شده