1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. مشخص شدن دلیل اختلال در سامانه امتا

مشخص شدن دلیل اختلال در سامانه امتا

21 خرداد 1399
 • 3

 

سید صدرالدین نورالدینی، مدیر سامانه ملی احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (امتا) اظهار کرد: اختلالاتی که برخی از مردم در سامانه امتا مشاهده می‌کنند بیشتر به صف ایجاد شده مربوط می‌شود. سامانه اختلال آنچنانی ندارد، اما حجم مراجعات به این سامانه بسیار بالاست و همین باعث شده تا سامانه توان پذیرش همزمان تمام مراجعان را نداشته باشد و تعدادی از آن‌ها در صف انتظار بمانند.

او ادامه داد: اتفاق بزرگی در حوزه ساماندهی بازار خودرو رقم خورده است. در مرحله فروش فوق العاده بیش از ۷ میلیون نفر با ورود به این سامانه احراز هویت شدند همچنین مراجعات مردم به همین میزان ادامه دارد. این حجم از مراجعه باعث بروز  مشکلاتی برای کاربران شد.

تمدید مهلت احراز هویت در سامانه امتا

نورالدینی با اشاره به تمدید زمان ثبت نام آغاز شده، گفت: قرار بود ثبت نام در سامانه امتا تا شب گذشته ادامه داشته باشد، اما برای کاربران در صف مانده این زمان را تمدید کردیم. رایزنی‌ها برای ادامه این فرآیند ادامه دارد و در تلاشیم تا هیچ یک از کاربران در این سامانه دچار مشکل نشوند.

 

 

 

 نظرات

 • امیر امیر (22 خرداد 1399 ساعت 08:39)

  با سلام
  از روز دوم میخواستم در امتا ثبت نام کنم اما هر گاه تلاش کردم دچار اختلال بود تا اینکه زمانش تمام شد در صورتی که هفته اول نزدیک به 7 میلیون ثبت نام کردند ولی مشکلی ایجاد نشد مطمئنا دوره جدید اون 7 میلیون نفر قبلی نیاز به ثبت نام مجدد نداشتند و تعداد کمتر از دوره قبل بوده و ترافیک کمتری روی سرورا بوده مگر اینکه جریان حمله اینترنتی یا عمدی بودن و این جور چیزا در کار باشه

 • حسن حسن (21 خرداد 1399 ساعت 16:57)

  والا این مملکت از اول دورغ بوده کدام یک به تعهد خود عمل کردن این دومی باشه

 • امیر امیر (21 خرداد 1399 ساعت 14:56)

  من ایران پیش فروش ایران خودرو ثبت نام کردم هنوز قرعه کشی نشده زده شماره برنده نشده اید.به خدا اینا مردمو بدبخت کردن .همه اینا سره کاریه.گل بگیرن دره این مملکتو همه جیش دروقه