1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. رونمایی ایران خودرو از خودرو "کلاس A "و "کم مصرف" در بهمن 99

رونمایی ایران خودرو از خودرو "کلاس A "و "کم مصرف" در بهمن 99

28 خرداد 1399
  • 2

 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در دیدار با رییس و اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: در بهمن ماه سال جاری از خودرویی در کلاس A با قابلیت پیمایش با موتور کم مصرف رونمایی خواهیم کرد.

 فرشاد مقیمی با بیان این مطلب افزود: ایران خودرو از ایده‌های نو و فناورانه توسط استادان و جوانان نخبه دانشگاهی استقبال می کند.

وی گفت: پتانسیل های لازم در صنعت خودرو وجود دارد و نیاز است دانشگاه برای بهره برداری از این توانمندی مساله منطقی طرح و ارایه کند.

مقیمی به سابقه همکاری ایران خودرو با دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: تعامل خوبی بین صنعت و مراکز علمی شکل گرفته و در این میان دانشگاه علم و صنعت نیز می تواند در حوزه های فناوری جدید برای طراحی و تولید پلتفرم مشترک همکاری کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید خودروی کم مصرف خاطرنشان کرد: در بهمن ماه سال جاری از خودرویی در کلاس A با قابلیت پیمایش با موتور کم مصرف رونمایی خواهیم کرد.

در ادامه جبار علی ذاکری، رییس دانشگاه علم و صنعت به ظرفیت های موجود در این دانشگاه و تجربه همکاری با صنایع مختلف از جمله دفاعی اشاره کرد و افزود: آماده انتقال دانش فنی خود به صنایع خودروسازی نیز هستیم.

وی به عملکرد خودرویی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری مرکز توسعه قوای محرکه در این دانشگاه تاسیس شده است که کمک فنی و فکری مورد نیاز به تولیدکنندگان ارایه می دهد.

 

 

 

 نظرات

  • محمد محمد (29 خرداد 1399 ساعت 09:19)

    واقعا عالی میشه صنعت با دانشگاه پیوند بخوره مخصوصا خودروسازی

  • سعید سعید (28 خرداد 1399 ساعت 12:14)

    ایران خودرو یه سال هست که از خواب بیدار شده برای پیشرفت