1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. کمیسیون صنایع و معادن مجلس : ورود مجلس به ساماندهی بازار خودرو

کمیسیون صنایع و معادن مجلس : ورود مجلس به ساماندهی بازار خودرو

26 تیر 1399
  • 0

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس عزم جدی برای حل مشکل گرانی خودرو دارد و برنامه اصلی کمیسیون صنایع مجلس ساماندهی بازار خودرو است.

لطف‌الله سیاهکلی با بیان اینکه مجلس برای اصلاح ریشه‌ای مشکلات اقتصادی وارد میدان شده است، اظهار داشت: مجلس عزم جدی برای حل مشکل گرانی خودرو دارد و به همین خاطر برنامه اصلی کمیسیون صنایع مجلس ساماندهی بازار خودرو است که این روزها مردم را کلافه و عصبانی کرده است.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌های مهم ما در کمیسیون صنایع مجلس نظارت جدی بر قیمت خودرو  است و در این زمینه از شرکت‌های خودروسازی خواهیم خواست تا برنامه‌های خود برای عرضه بیشتر و به‌موقع خودرو به بازار را ارائه کنند؛ چرا که فروش خودرو از طریق قرعه‌کشی و با یک سال و اندی تاخیر هیچ گشایشی در بازار خودرو ایجاد نکرده و کمکی به کاهش گرانی این محصول نکرده است.

سیاهکلی با تاکید بر لزوم فروش فوری خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی ادامه داد: زمانی قیمت مصوب شورای حمایت می‌تواند التهاب قیمت خودرو در بازار آزاد را از بین ببرد که خودروها به صورت فروش فوری و روزانه با این قیمت به بازار عرضه شوند؛ چرا که در طرح فروش با قرعه‌کشی خودروها بسیار دیر وارد بازار شده و جای خالی آنها سبب افزایش بالای تقاضا و به‌هم خوردن تعادل در قیمت‌ها می‌شود.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کیفیت برخی خودروهای ساخت داخل گفت:‌ امروز خودروهایی با طراحی 30 سال قبل به مردم عرضه می‌کنیم و در ازای آن قیمت بهترین خودروهای روز دنیا را از آنها مطالبه می‌کنیم. ضمن اینکه بعضی از خودروهای تولیدی خودروسازان ما بی‌کیفیت هستند و خریداری آنها توسط مردم فقط به نفع خودروسازها و دلالان است.

سیاهکلی ادامه داد: امروز خریدن خودرو برای هر قشری در کشورهای مختلف دنیا کاری بسیار ساده است؛ ولی امروز شاهد یک بازار مکاره در صنعت خودرو هستیم که خرید خودرو را به یک کار سخت و پیچیده برای مردم تبدیل کرده است.

 

 

 

 

منبع تسنیم


نظرات