1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. سنجری: قادر به تولید خودرویی ارزانتر از پراید نیستیم

سنجری: قادر به تولید خودرویی ارزانتر از پراید نیستیم

6 مرداد 1399
 • 3

 

کارشناس صنعت خودرو گفت: نمی‌توان خودروی استاندارد با شرایط روز تولید کرد در حالی که قیمت آن از پراید ارزان‌تر باشد.

کریمی سنجری درباره گمانه زنی ها برای تولید خودروی ارزان قیمت جایگزین پراید اظهار کرد: خودرو ارزان‌قیمت در ایران تعریف مشخص دارد، در اروپا خودرو اسمارت خودرویی دو نفره است که طرفدار زیادی دارد البته ارزان نیست، اما با فرهنگ اروپایی و سطح درآمد آن‌ها همخوانی دارد.

کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه این خودرو نمی‌تواند با شاخص‌های بازار ایران همخوانی داشته باشد، افزود: ما جامعه جوان پولداری نداریم که این خودرو بتواند نیاز جامعه را برطرف کند در حالی که پراید یک خودروی سدان معمولی و ارزان است.

وی با تاکید بر اینکه وقتی صحبت از خودروی ارزان می‌شود هیچکدام از شاخص‌های آن به جز قدرت خرید جزو شاخص‌های اصلی محسوب نمی‌شود، گفت: در کشور ما منظور از خودروی ارزان قیمت خودرو‌یی است که متناسب با قدرت پرداخت بخش زیادی از مردم باشد بنابراین با این تعریف خودروی دونفره نمی‌تواند خودرویی ارزان قیمت باشد و متناسب با فرهنگ ما نیز نیست.

کریمی سنجری ادامه داد: در کشور ما خانواده‌هایی که قدرت پرداخت زیادی ندارند و به دنبال خودروی ارزان قیمت هستند خانواده‌های 4 یا 5 نفره هستند بنابراین نمی‌توانیم سرنشین را به عنوان آپشن در نظر بگیریم و آن را حذف کنیم تا قیمت ارزان‌تر شود.

کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه خودروی دونفره در بازار ایران جواب نخواهد داد، تصریح کرد: در هندوستان شرکت رنو اقدام به تولید خودروی ارزان قیمت 3500 دلاری کرد، اما بسیاری از آپشن‌های آن را حذف کرد.

وی تاکید کرد: نمی‌توان خودروی استاندارد با شرایط روز تولید کرد در حالی که قیمت آن از پراید ارزان‌تر باشد.

کریمی سنجری با بیان اینکه زمانی باید اقدام به حذف پراید صورت می‌گرفت که جایگزین برای آن مشخص می‌شد، گفت: با حذف پراید بخشی از جامعه از داشتن خودرو محروم شدند و این از دید‌ها پنهان مانده است.

کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: تقاضای خودرو در کشور سالانه حدود یک میلیون و 300 هزار دستگاه خودرو است در حالی که طی دو سال اخیر خودروسازان بیشتر از 800 هزار دستگاه نتوانستند تولید کنند به همین دلیل هر میزان تولید کنند فروش می‌رود.

وی افزود: اگر قرار بر تولید خودروی ارزان قیمت در کشور است ابتدا باید با فرهنگ کشور همخوانی داشته باشد در حالی که در حال حاضر جامعه ما از خودرو دو نفره استقبال نمی‌کند نکته دوم اینکه این خودرو به هیچ عنوان نمی‌تواند ارزانتر از پراید تولید شود و به همین دلیل حذف پراید اشتباه بود.

 

 

 

 

 

منبع میزان


نظرات

 • حمید حمید (7 مرداد 1399 ساعت 09:34)

  وقتی انحصار هست ، دزدی هم تازیانه بر مردم مظلوم میزند

 • محمد محمد (7 مرداد 1399 ساعت 00:36)

  از پراید بهترم مگه داریم؟ آمار کشتار تو تصادفشم که روز به روز بیشتر میشه! قیمتشم که تا صد میلیون رفت. قبلا ها قشر ضعیف جامعه که پراید داشتن یکی از آرزو هاشون پول دار شدن بود و این که حتی خودرو 100 میلیونی داشته باشن الان همون پراید رو هم دارن هم اینکه به آرزوشون رسیدن! ترمز! قیمت پراید 2000 دلاره مابقی سرمایه ی مردم به جیب چه کسانی میره؟ البته ماشین 1000دلاری هم هست اگه خواستین وارد کنید! ????????

 • عبدالرضا از لاهیجان عبدالرضا از لاهیجان (6 مرداد 1399 ساعت 10:09)

  واقعا که با این باصطلاح مدیرانی که دارید و معلوم نیست که فرمان خودروسازان دست کیه !!!!!!!! پس تا میتونید فشار روی مردم رو بیشتر کنید که مردم مظلومی داریم و بتاز سمندر که اینجور مردم دیگه گیر نمیاد . فقط باید گفت که .... خودتی !!!!!؟؟؟؟؟؟ فقط از سایت محترم انتظار دارم منتشر کنه