1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. طراحی و تولید آزمایشی ۳ نوع گیربکس جدید در کشور

طراحی و تولید آزمایشی ۳ نوع گیربکس جدید در کشور

26 مرداد 1399
 • 4

 

شرکت نیرومحرکه با اتکا به توان داخل و دانش مهندسان کشور، موفق شده سه نوع گیربکس دستی واتوماتیک را طراحی و به مرحله تولید آزمایشی برساند.

  داود اسماعیل پور، مدیر عامل نیرومحرکه ضمن بیان این مطلب  با اشاره به برنامه تولید شرکت نیرو محرکه در سال جاری گفت: این شرکت با هدف توسعه قوای محرکه و عرضه محصولات اتوماتیک توسط ایران خودرو، تولید محصولات جدیدی از جمله گیربکس شش دنده دستی، گیربکس شش دنده اتوماتیک AMT، گیربکس  شش دنده اتوماتیک AT و گیربکس شش دنده اتوماتیک DCT را در دستور کار قرار داده است.

مدیرعامل شرکت نیرو محرکه، خاطرنشان کرد : گروه صنعتی نیرو محرکه از شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو به شمار می رود که با اتکا به دانش طراحی، فناوری، نوآوری و ساخت انواع گیربکس دستی و اتوماتیک خودرو، انواع موتورسیکلت به ویژه  برقی، قطعات قوای محرکه و ارائه خدمات صنعتی و آموزشی به دنبال ایفای نقش مؤثر در زنجیره تأمین صنعت خودرو و خلق ارزش پایدار از طریق فروش داخلی و صادرات برای سهامداران و سایر ذی نفعان است.

اسماعیل پور طراحی و ساخت گیربکس شش دنده دستی MT6 را از جمله محصولات  جدید این شرکت خواند و افزود: این گیربکس با هدف بهبود قابلیت رانندگی، کاهش مصرف سوخت، بهبود تعویض دنده با استفاده از سینکرونایزرهای دوبل و تریپل و سیستم تعویض دنده کابلی است که  برنامه ریزی و روند تولید آن آغاز شده و در نیمه دوم  امسال تولید آزمایشی آن کلید می خورد.

وی در ادامه با اشاره به پروژه طراحی و ساخت گیربکس نیمه اتوماتیک AMT6 اظهار کرد: که این پروژه جهت استفاده در خودروهای اقتصادی با هدف افزایش رضایت مشتری و راحتی رانندگی و کاهش مصرف سوخت تعریف شده است.

مدیرعامل شرکت نیرو محرکه تصریح کرد: خط مو.نتاژ گیربکس AT6 در حال نصب است و تا پایان امسال به مرحله تولید آزمایشی خواهد رسید. از ویژگی های این محصول ، سهولت در رانندگی و افزایش رضایت مندی مشتریان است.

وی با اشاره به تولید محصولات آتی این شرکت، خاطرنشان کرد: از دیگر محصولات آتی نیرو محرکه، گیربکس DCT6 است. تولید این محصول نیز با هدف بهبود شتاب گیری و رضایت مشتری و هم چنین کاهش مصرف سوخت در مقایسه با سایر خودروهای گیربکس اتوماتیک صورت گرفته که با طی مراحل نهایی، در سال 1401 صحه گذاری شده و در سال 1402 به مرحله تولید آزمایشی خواهد رسید.

 

 

 

منبع ایکوپرس


نظرات

 • مهران مهران (1 تیر 1403 ساعت 17:56)

  کرمان خودرو ماشین هاش رو به موقع تحول بده نه بعد ۶ ماه تولید گیربکس پیش کش

 • علی علی (28 مرداد 1399 ساعت 07:56)

  ایران موتور 16 سوپاپ نمیتونه تولید کنه،،کپی نه ها،تولید،چون داره موتور 206 رو کپی تولید میکنه،اونوقت میخاد گیربکس dct تولید کنه،تازه اگرم بکنه ،شما شک نکنید که قطعات ش رو از چین یا کره آوردن و اینجا سرهم کردند..مگه تولید گیربکس اتوماتیک cvtیاDCt شوخیه؟؟

 • سعید سعید (26 مرداد 1399 ساعت 12:38)

  اگه راست میگین گیربکس 8 سرعته اتوماتیک هم تولید کنید .

  حسین حسین (26 مرداد 1399 ساعت 17:43)

  این در برنامه های ۱۰۰ ساله سوم دیده شده.