1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. معرفی با کیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل

معرفی با کیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل

27 مرداد 1399
 • 5

 

بر اساس آخرین گزارش ارزشیابی کیفی انجام شده در تیرماه امسال، در گروه خودروهای سبک 10 خودروی سواری توانستند چهار ستاره کیفی به دست آورند و همچنین 28 خودروی سبک سواری و وانت 3 ستاره کیفی به خود اختصاص دادند .

بر اساس گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل که توسط اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد، در تیرماه امسال در گروه خودروهای سبک و در بخش وانت و لیست قیمتی یک، وانت نیو پیکاپ فوتون دیزلی شرکت ایران خودرو دیزل با دریافت سه ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را به خود اختصاص داد.

در لیست قیمتی دو، گروه خودروهای سبک و در بخش وانت نیز وانت‌های‌ نیسان ریچ شرکت زامیاد، سایپا 151 شرکت بن رو و مزدا کارا 2000 تک کابین بهمن موتور موفق به کسب 3 ستاره کیفی شدند.

در همین گروه تولیدات وانت مزدا کارا 2000 دو کابین متعلق به شرکت بهمن موتور و وانت آریسان شرکت ایران خودرو دیزل با کسب دو ستاره کیفی در رده بعدی جای گرفتند و نیسان‌های تک سوز و دوگانه سوز شرکت زامیاد توانستند یک ستاره کیفی را از آن خود کنند.

پژو 2008 تنها دارنده پنج ستاره کیفی

در گروه سبک بخش سواری خودروی پژو 2008 شرکت ایران خودرو/ایکاپ موفق به دریافت پنج ستاره کیفی شد و بیشترین امتیاز را به خود اختصاص داد؛ این خودرو در لیست قیمتی دو قرار دارد و در این لیست هایماS7 اتوماتیک ایران خودرو خراسان نیز چهار ستاره کیفی را از آن خود نموده است.

جک اس5 و جک اس3 کرمان موتور در این لیست قیمتی، سه ستاره‌ای شدند. SWM G01 سیف خودرو و تیگو 5 مدیران خودرو نیز سه ستاره به دست آوردند.

در این گروه و این کلاس قیمتی MVM X33S مدیران خودرو دو ستاره و آریزو 5 مدیران خودرو نیز یک ستاره کسب کرد.

در سطح قیمتی یک نیز خودروی تیگو7 شرکت مدیران خودرو، سه ستاره کیفی به دست آورده است.

بنابر این گزارش، در لیست قیمتی سه، خودروی B30 شرکت بهمن موتور چهار ستاره ای شد.

همچنین در سطح قیمتی چهار، خودروهای تندر 90 پلاس اتوماتیک، دنا پلاس، پژو 207 اتوماتیک، پژو 207SD اتوماتیک،پژو 207SD و پژو 207، همگی از ایران خودرو و پارس تندر شرکت پارس خودرو هر کدام چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

در این لیست قیمتی، رانا، پژو 206SD، پژو 206 و دانگ فنگ 30H و دنا همگی از محصولات ایران خودرو سه ستاره کیفی را از آن خود کردند و خودروهای پژو پارس اتوماتیک ایران خودرو کرمانشاه نیز سه ستاره ای شدند.

در این لیست، خودروهای سورن ایران خودرو تبریز، پژو پارس کرمانشاه ایران خودرو کرمانشاه، پژو پارس ایران خودرو فارس، پژو پارس ایران خودرو مازندران، پژو پارس صنایع خودروسازی فردا همگی 3 ستاره کیفی را از آن خود کردند.

پژو پارس ایران خودرو، برلیانس H230 پارس خودرو، رنو ساندرو اتوماتیک پارس خودرو، سمند ایران خودرو تبریز، پژو 405 ایران خودرو خراسان نیز سه ستاره کیفی را از آن خود کردند.

در سطح قیمتی پنج نیز خودروهای سایپا 131X، سایپا 132X شرکت سایپا و سایپا 131X پارس خودرو، دو ستاره کیفی به دست آوردند.

کوییک و تیبا 2 سایپا،ساینا و تیبای سایپا سیتروئن نیز موفق به دریافت 3 ستاره کیفی شدند.

در بخش کامیونت، کامیونت ایسوزو NMR85 بهمن دیزل و کامیونت ایسوزو NPR75K بهمن دیزل و کامیونت FAW TigerV6 سیبا موتور خودروی های سنگین چهار ستاره کیفی شدند و کامیونت الوند شرکت سایپا دیزل و شیلر بهمن دیزل سه ستاره کیفی را از آن خود کردند.

در بخش کامیون نیز کامیون ایسوزو NPR75M بهمن دیزل چهار ستاره کیفی به دست آورد.

کامیون FAW Tiger V8 سیباموتور سه ستاره کیفی و کامیون بنز WH ایران خودرو دیزل سه ستاره کیفی به دست آوردند.

در بخش کشنده‌، خودروی کشنده فوتون 4Auman H شرکت ایران خودرو دیزل توانست چهار ستاره کیفی را به دست آورد و کشنده FAW J6 سیباموتور نیز سه ستاره به دست آورد.

در بخش مینی بوس نیز مینی بوس ایسوزو سحر شرکت بهمن دیزل چهارستاره کیفی به دست آورد و شیلر بهمن دیزل در لیست 3 ستاره ها قرار گرفت.

در بخش اتوبوس بین شهری نیز اتوبوس درسا از تولیدات عقاب افشان 4 ستاره به دست آورد.

 

 

 نظرات

 • فرامرزی فرامرزی (1 شهریور 1399 ساعت 13:55)

  لعنت ابدی خداوند و زمین و زمان بر مافیان خودرو

 • محمد محمد (31 مرداد 1399 ساعت 03:53)

  جای تاسف است که در اکثر کشورهای جهان کارمندان با سه برج حقوقشان باکیفیترین خودروها را میخرند اما در ایران باید در ارزوی بی کیفیترینها باشیم آخه مبنا برای ستاره چیست و به خودروهای امریکایی و اروپایی چن ستاره باید داد

 • مهدی مهدی (29 مرداد 1399 ساعت 03:04)

  این ستاره ها رو کیلویی به این خودروها میدن؟؟!!

 • ازگارد ازگارد (27 مرداد 1399 ساعت 14:45)

  صنعت خودروسازی در ایران تقریباً 80 سال سابقه دارد. صنعت خودروسازی در کره یا چین چند سال؟

  minaX minaX (30 مرداد 1399 ساعت 12:08)

  خوبه همیشه ادم واضح و کامل صحبت کنه! در این 8 سال که میفرمائید چند میلیون ایرانی کشته شدند؟!! چقدر هم اصرار برای ساخت و کشتار تا هیمن سال! و چقدر هم انکار و بهانه! واقعا خودرویی که بهیچ عنوان نه ایمنی دارد و نه اصلا حتی یک درجه استاندارد کوفتی ! فقط مسئولان منتظر بودند یک چینی ورزشکار و بدنساز بیاید در یک برنامه تلویزیونی زنده ماشین ساخت ایران را با دستان خالی تغریبا مچاله کند! که بخوبی اینکار انجام شد! و دم چینیها گرم که آنها توانستند به مسئولان ایرانی بفهمانند تروخدا بیخیال این پاره اهن بشوید!! کم مردم ایران بخاطر این پاره اهن نمردند؟ تازه کم از دانشمند و متخصص بین مرده ها نبوده! رفتنش هم که با جشن و خوشحالی یکعده خاص همراه بوده!*************** مسئول مثلا ایرانی که همه اینها را دیده و لال شده و ماند!