1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی شاسی‌بلند جدید چانگان با طراحی خاص + عکس

معرفی شاسی‌بلند جدید چانگان با طراحی خاص + عکس

6 شهریور 1399
  • 1

 

چانگان در نمایشگاه خودروی چونگ کینگ از اوشان اکس5 کراس اوور جدید خود رونمایی کرد.

باتوجه به اظهارات مقامات خودروساز چینی؛ این محصول حامل زبان طراحی جدید چانگان یا پلتفرم MPA است.

چراغ های اصلی باریک و خطی پیش از این در بسیاری محصولات خودرویی از جمله  دیگر تولیدکنندگان چینی  استفاده شده است. در معرفی UNI-T  نیز اشاره کردیم که این پلتفرم کاملا به محصولات لکسس،  هیوندای و حتی  بلیزر  جدید از جنرال موتورز شباهت دارد.
3.jpg

اما به هر ترتیب اکس5 یک کراس اوور زیبا است که می تواند عملکرد موفقی در بازار ارائه دهد. این خودرو برابر با 4490 میلیمتر در طول، 1860 میلیمتر در عرض و 1580 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته و فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2710 میلیمتر است.

4.jpg

گریل(جلو پنجره) بزرگ با عناصر کرومی و همچنین ورودی های هوای بزرگ در بامپر(سپر) ظاهری جذاب برای اکس5 ایجاد کرده است. در نمای جانبی نیز خطوط و زوایای ایجاد شده روی بدنه اثری مثبت در جلب نظر مخاطب دارد.
 

2.jpg
چراغ های اصلی عقب به خوبی آنچه که در نمای جلوی خودرو مشاهده کردیم، انتخاب نشده اند اما در مجموع به همراه خروجی های کرومی اگزوز و دیفیوزر شرایط قابل قبولی را ارائه می دهند.

در قسمت پیشرانه از نمونه بلو وال ان ایی 1.5 لیتری توربوشارژ با 180 اسب بخار خروجی و گشتاور 300 نیوتن متر استفاده شده است. این مجموعه احتمالا با جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود.

اطلاعات رسمی درباره کابین و ویژگی های آن در دسترس نیست. اما با توجه به محصولات اخیر چانگان و بویژه یونی-تی می توان انتظار حضور نمایشگر بزرگ لمسی، نمایشگر دیجیتال جایگزین نشانگر آمپر و مجموعه ای از فناوری های ایمنی روز را داشت

 

 نظرات

  • ایران ایران (6 شهریور 1399 ساعت 08:39)

    لطفا این مطالب را نگذارید ما که پولمان به پراید نمی رسد.همون که ندونیم و نبینیم بهتر...