1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. واقعی یا خیالی؛ عرضه خودرو رایگان برای خانواده‌های نیازمند!؟

واقعی یا خیالی؛ عرضه خودرو رایگان برای خانواده‌های نیازمند!؟

عرضه خودرو رایگان برای خانواده‌های نیازمند!؟
10 شهریور 1399
 • 7

 

هرچند مجلس سابق از توزیع رانت‌های گسترده در طرح پیش‌فروش خودروهای ارزان‌قیمت رونمایی کرده بود اما مجلس جدید به دنبال آن است که به بهانه خودرودار کردن خانوار نیازمند، خودروهای ارزان‌قیمت یا رایگان به هر خانوار پنج دهک پایین جامعه بدهد.

پنجشنبه ششم شهریور ماه امسال، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی برای خودرودارکردن خانواده‌های نیازمند خبر داد و گفت که در این طرح تامین خودرو برای هر خانوار پنج دهک پایین پیش‌بینی شده است.

سیدعلی موسوی اظهار کرد: در طرح خودرودار کردن خانواده‌های نیازمند پیش‌بینی شده که برای هر خانوار پنج دهک پایین که جزو خانواده‌های نیازمند و آسیب‌پذیر هستند یک خودرو در نظر گرفته شود.

وی که با ایسنا مصاحبه می‌کرد، درباره منبع تامین مالی این طرح نیز گفت:‌ ما سازوکاری را طراحی کرده‌ایم که این کار به راحتی و بدون هزینه برای دولت انجام شود و ان‌شاءالله به زودی جزئیات این طرح و سازوکار تامین مالی آن را اعلام خواهیم کرد.

نماینده مردم ملکان در مجلس ادامه داد: البته این طرح، طرح جامعی است و چند ماده دارد اما مهم‌ترین آن خودرودار کردن خانواده‌های نیازمند است.

موسوی با بیان اینکه خاستگاه مجلس یازدهم دهک‌های پایین جامعه است، تصریح کرد: من در نطق خود هم اعلام کردم که مجلس یازدهم مجلس شهید سلیمانی است و ایشان هم همواره از اقشار مستضعف و دهک‌های پایین حمایت می‌کردند لذا ما دنبال طرح‌هایی برای بهبود وضعیت نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر هستیم، از جمله طرح حمایت معیشتی از خانوارهای پنج دهک پایین نیز ارائه شد و در حوزه خودرو نیز تصمیم گرفتیم آن را برای اقشار نیازمند تامین کنیم.

این نماینده مجلس در پایان گفت که این طرح پس از جمع‌آوری امضای نمایندگان تقدیم هیات‌رئیسه مجلس خواهد شد.

آیا مجلس جدید از بررسی‌ها و گزارش‌های مجلس قبلی در زمینه توزیع خودرو ارزان‌قیمت آگاه نیست؟

 

 نظرات

 • mamad mamad (11 شهریور 1399 ساعت 06:58)

  عمرا همچین کاری کنید گاری هم دست مردم نمیدین بعدم پولش خدا میدونه از کجای جیب مردم قراره بره

 • عباس عباس (10 شهریور 1399 ساعت 19:54)

  مطمئنا پول این ماشینهای مجانی را از جیب مردم بیچاره خواهید گرفت شما لطف کنید قیمت ها را پایین بیاورید آنوقت آن افراد دهک پایین هم میتوانند خودشان ماشین بخرند و نیازی به لطف شما نیست

 • Totiya Totiya (10 شهریور 1399 ساعت 19:01)

  بازهم نزدیک انتخابات شدو ***********اقازاده ها شروع شد

 • میرزایی میرزایی (10 شهریور 1399 ساعت 15:58)

  بااین کار قیمت خودرو هم پایین میادطرح خوبی وبه نظر بنده یکی از طرحهای خوبه واقشار ضعیف عائله مند هم میتوانند یه ماشین درست حسابی سوار شوندولی خداکنه زیاد شرط وشروط دستو پاگیر یا گران ندهند

 • حقگو حقگو (10 شهریور 1399 ساعت 15:57)

  پراید اشغالی 6 تومانی شد 90 میلیون و دورخیز برداشته به 140 میلیون تومان چه برسه به اشغالهای دیگر. (اشغال یعنی ببینید خودروی صفر اشغال سازان چه وضعی داره تازه مثلا گارانتی هم هست) چه برسه به خودروی دست چندم.
  خودروی ارزان یعنی چی؟ از پراید که همچیشو زدین و بنجلهای اشغال چینی همه خودروها را برداشته که دیگه کمتر نیست همین هم حدود 60 میلیون (کمی کمتر یا بیشتر) قیمت دولتی کارخانه اش شده . حتما دوباره میخواهید وام بدهید 1 قرون را 1 میلیارد از مردم نزول بگیرید.مسکن و املاک و... کم بود حالا خودرو
  یک سراتو تمیز اصل کره بمن بدهید بسه ثواب هم داره

 • میثم میثم (10 شهریور 1399 ساعت 15:37)

  احتمالا بحا پدال گاز پدال دوچرخه میزارن

 • امیر سقز امیر سقز (10 شهریور 1399 ساعت 15:08)

  خیالی بیش نیست! ارزوی داشتن خودرو ابدی شد