1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. نصب پلاک خودروهای صفر در کارخانه‌های خودروسازی

نصب پلاک خودروهای صفر در کارخانه‌های خودروسازی

26 شهریور 1399
  • 0

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در بازدید از گروه خودروسازی سایپا و فرآیندی که این مجموعه در تولید خودرو طی می‌کند، تصریح کرد: این گروه خودروسازی با تمام توان و تلاش در حال تولید خودرو است تا بتواند عرضه و تقاضا را در محصولات خود هماهنگ کند؛ این امر در شرایطی دنبال می‌شود که صنعت خودرو با تحریم‌های سختی روبرو است.

او افزود: صنعت خودرو به خاطر تحریم با کمبود قطعه روبرو است و به همین دلیل خودروسازان در حال برنامه ریزی هستند تا از این وضعیت عبور کنند، گروه خودروسازی سایپا هم با تمام توان در حال تکمیل خودرو‌های ناقص است تا با تجاری سازی خودرو‌ها از التهاب بازار خودرو کم کند.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا گفت: تلاش گروه خودروسازی سایپا برای تامین قطعه و تجاری سازی خودرو‌های ناقص جای قدردانی دارد.

او  درباره شماره گذاری محصولات جدید سایپا، تصریح کرد: در گذشته افرادی که خودروی صفر کیلومتر خریداری می‌کردند در مرکز شماره گذاری نسبت پلاک شدن خودرو‌ها اقدام می‌کردند، اما از تیرماه امسال برای آنکه شائبه‌ای مبنی بر اینکه خودروی بدون پلاک از کارخانه خارج شده است پیش نیاید، شماره گذاری در کارخانه‌های خودروسازی صورت می‌گیرد.

سرهنگ محمدی گفت: در جامعه چنین نگاهی وجود داشت که خودرو‌های بدون پلاک متعلق به گروه و افراد خاص است و همین امر کارنامه کاری خودروسازان را زیر سئوال می‌برد لذا تصمیم گرفته شد که دیگر خودروی صفر کیلومتر بدون پلاک خارج نشود و خریدار با خودروی پلاک شده اجازه تردد داشته باشد.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در ادامه به خودروی کوییک که اخیرا مدل اسپرت آن تولید شده است اشاره کرد و گفت: در گذشته خودروی کوییک ساده بود و برای خریداران جذابیتی نداشت، اما با تغییرات ظاهری که در این محصول صورت گرفت اکنون جوان پسند شده و جوانان استقبال خوبی از خرید کوییک دارند؛ این امر اتفاق خوبی بود که توسط سایپا رقم خورده است؛ البته مدیران سایپا اعلام کردند که قرار است کوییک اتوماتیک هم تولید شود که این هم به طور قطع باعث خوشحالی متقاضیان این خودرو خواهد شد.

او با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا برای ارتقاء محصولات خود گام‌های خوبی برداشته است، افزود: مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از ورود هرگونه خودروی جدید به بازار استقبال می‌کند، هر زمان که سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست استاندارد‌های اجباری خودرو را تایید کنند، خودرو‌ها پلاک می‌شود و این مرکز به هیچ عنوان تصمیم گیرنده نهایی در مورد استاندارد خودرو‌ها نیست.

وی با بیان اینکه تحریم باعث شده رعایت استاندارد‌های تکمیلی و مسایل زیست محیطی سخت شود، افزود: اگر خودرویی به هر دلیلی مشکل استانداردی و محیط زیستی داشته باشد باید در کمیته خودرو مطرح شود تا درباره آن تصمیم گیری شود؛ شاید لازم باشد که راهکار موقت درباره برخی از خودرو‌ها دیده شود که نمی‌توانند استاندارد‌های حداکثری سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست را پاس کنند.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا گفت: تحت هیچ شرایطی نباید مانع تولید و تحویل خودرو شد، توقف در تولید و عرضه حتی برای یک روز باعث التهاب و رشد قیمت خودرو خواهد شد، بدین جهت همه بخش‌های درگیر در این حوزه موظف هستند که شرایطی را فراهم کنند که تولید و عرضه خودرو مستمر باشد.
نظرات