1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. عدم امکان شماره گذاری خودروی ال 90 در سال 99

عدم امکان شماره گذاری خودروی ال 90 در سال 99

4 مهر 1399
 • 3

دبیر کمیته فنی صدور گواهینامه های زیست محیطی سازمان حفاظت از محیط زیست از دلایل این سازمان برای عدم مجوز شماره گذاری دو خودروی پراید و ال 90 سخن گفت.

بهزاد اشجعی درباره عدم مجوز شماره گذاری خودروهای پراید و ال 90 از سوی سازمان محیط زیست بیان کرد:درخصوص خودروی پراید درخواست خودروساز مبنی بر خاتمه تولید این خودروهاست و در حال حاضر صرفا آن تعداد خودروهای باقیمانده دارای مجوز شماره گذاری هستند و خودروهای ال 90 بدلیل عدم استاندارد الایندگی یورو5 براساس قانون هوای پاک امکان شماره گذاری در سال 99 را ندارند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه که شماره گذاری این دو خودرو از چه زمانی بلامانع خواهد بود، گفت: خودروی پراید که مشمول توقف تولید است و دیگر تولید نخواهد شد. اما درخصوص خودروی ال 90 فعلا بر اساس قانون، امکان شماره گذاری وجود ندارد و باید نهادهای ذیصلاح مانند هیأت وزیران برای شماره گذاری آنها مجوز دهند.

دبیر کمیته فنی صدور گواهینامه های زیست محیطی سازمان حفاظت از محیط زیست درباره اظهارات رییس مرکز شماره گذاری پلیس راهور مبنی بر اینکه خودروهایی که مشکل محیط زیستی دارند باید در شرایط فعلی کشور راه حل موقتی در کمیته خودرو برای آنها در نظر گرفته شود، اظهار داشت: در کمیته خودرو نماینده ای از سازمان محیط زیست وجود ندارد و طبیعتا درباره این موضوع نمی توان در آن کمیته ورود کرد و تنها نهادهایی که می توانند برای حل این موضوع ورود نمایند نهادهای بالادستی مانند هیئت وزیران هستند.نظرات

 • شهروند شهروند (5 مهر 1399 ساعت 08:24)

  یعنی 405 و 206 و تیبا و ... همه به euro5 ارتقا یافتند؟

 • ایرانی ایرانی (4 مهر 1399 ساعت 08:47)

  چه فیلمی هستین. ال ۹۰ نمیتونین بزنین میگین پلاک نمیشه.

 • ایران ایران (4 مهر 1399 ساعت 08:03)

  با چقدر باج دادن این مشکل حل میشه البته نه مشکل خودرو مشکل شماره گذاری