1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تصادفات و حوادث
  4. تصاویری از انفجار پیکاپ دیزلی در تست داینوی ۳ هزار اسب بخاری!

تصاویری از انفجار پیکاپ دیزلی در تست داینوی ۳ هزار اسب بخاری!

6 مهر 1399
  • 0

 

وقتی هر چیزی را به محدودیت‌های خود برساند شانس نقص وحشتناک در آن افزایش می‌یابد. این ویدئو نشان دهنده‌ی مثال بارز چنین پدیده‌ای است. کمپانی Industrial Injection Diesel Performance به دنبال تولید قوای محرکه‌ای با قدرت ۳ هزار اسب بخاری بوده اما زمانی که پیکاپ مدنظر وارد تست داینو شده تا قدرت تولیدی بررسی شود نتیجه کار یک انفجار وحشتناک بوده است.

3000hp.jpg

در کلیپ منتشر شده پیکاپی را می‌بینیم که دود سیاهی تولید می‌کند. فرد پشت فرمان به تدریج دور پیشرانه را بالا می‌برد و زمانی که تست به‌صورت واقعی شروع می‌شود چند ثانیه زمان می‌برد تا پیشرانه منفجر شود. آتش زیاد شعله‌ور نمی‌شود و افراد نزدیک خودرو نیز به سرعت با آتش‌خاموش‌کن وارد صحنه می‌شوند.

755205.jpg

این اولین تست داینوی پیشرانه یاد شده نبوده است. عدد ۲۹۲۰ اسب بخار را می‌توان در بخش پایینی نتایج پیشین مشاهده کرد. هدف این شرکت نزدیک شدن به قدرت ۳ هزار اسب بخار بوده و خب واضح است که تست دوباره به همین خاطر انجام شده است.

در تصویر دیگری می‌توانیم لحظه انفجار پیشرانه را مشاهده کنیم. همان‌گونه که دیده می‌شود بخش بالایی پیشرانه به سمت بالا حرکت کرده و از زیر آن شعله‌ها پدیدار می‌شوند. همه‌چیز در یک چشم بر هم زدن اتفاق می‌افتد.

Truck-Explosion.jpg

ظاهراً بازوی راننده کمی دچار سوختگی شده اما غیر از آن جراحت دیگری وجود نداشته است. اگرچه شرکت موردبحث پیشرانه پرتوان خود را از دست داده اما احتمالاً نمونه دیگری را خواهد ساخت.

با توجه به تصاویر پیشرانه که قبل از انفجار منتشر شده می‌توان گفت این پیشرانه مناسب استفاده روزمره نبوده و شاید شرکت می‌خواسته با آن توانایی‌های مهندسی‌اش را نشان دهد.

 

 

منبع پدال


نظرات