1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. در کدام خودروهای بازار احتمال ریزش قیمت وجود دارد؟

در کدام خودروهای بازار احتمال ریزش قیمت وجود دارد؟

احتمال ریزش قیمت کدام خودروها وجود دارد؟
19 مهر 1399
 • 4

 

یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: با ثبات قیمت دلار قیمت خودروهای داخلی دیگر جهش چندانی نخواهد داشت اما حباب قیمت خودروهای بالای یک میلیارد تخلیه خواهد شد و قیمت خودروهای خارجی ظرف یک هفته آینده کاهش می‌یابد.

قیمت خودرو در ایران به فاکتورهایی چون قیمت ارز، تامین قطعات، روابط بین‌الملل و تیراژ تولید وابسته است. برخی می‌گویند انتخابات آمریکا نیز می‌تواند اثر مستقیمی بر قیمت دلار داشته باشد. با توجه به وابستگی قیمت خودرو به دلار، آیا نتیجه انتخابات آمریکا بر قیمت خودرو در بازار ایران هم اثر می‌گذارد؟

در همین راستا، یک کارشناس بازار خودرو درباره وضعیت بازار خودرو در هفته آینده به تجارت‌نیوز گفت: با ثبات قیمت دلار قیمت خودروهای داخلی دیگر جهش چندانی نخواهد داشت اما حباب قیمت خودروهای بالای یک میلیارد تخلیه خواهد شد و قیمت خودروهای خارجی ظرف یک هفته آینده کاهش می‌یابد.

امیرحسین کاکایی افزود: ممکن است روند رشد قیمت خودروهای داخلی کُند شود. البته نزدیک شدن به انتخابات آمریکا نیز بر ثبات قیمت دلار و قیمت خودرو اثرگذار است. قیمت خودرو در این مدت به شدت افزایش یافته بود؛ اما حالا معتقدیم که حباب خودرو می‌ترکد.

او با اشاره به قیمت انواع خودروهای خارجی اظهار کرد: قیمت خودروهایی همچون تالیسمان، سانتافه، مزدا 3 و … ارزان خواهد شد؛ چرا که تقاضا برای خرید این نوع خودروها محدود شده است و مردم توان خرید این نوع خودروها را ندارد؛ این در حالی است که همچنان تقاضای سرمایه‌گذاری برای خرید خودروهای داخلی وجود دارد.

 

 نظرات

 • Totiya Totiya (20 مهر 1399 ساعت 20:12)

  این ****** کثیف مردم رو طلسم کردن هیچ کجای این کره خاکی اینقدر مدیرانش و دولتهاش *** و ***** و **** ودروغگو نیستند ومردمش اینقدر تو سری خور و ابله و بدبخت و در خواب غفلت نیستند

 • جان به لب جان به لب (20 مهر 1399 ساعت 01:46)

  اقا اجازه من بگم،ژیان مدل ۴۷،موتور گازی قیمتشون میاد پایین،البته بدون کارت سوخت

 • سعید سعید (19 مهر 1399 ساعت 16:08)

  ترس از خودرو سازان با مرگ مردم برابر است
  نه انقلابی و نه اسلامی و نه ایرانی
  مسیولان ما دلال پرستن
  خاک توو سرتون
  چرا واردات و حق انتخاب رو به مشتری نمیدید.

 • عباس عباس (19 مهر 1399 ساعت 13:54)

  کاهششش؟؟
  کدام کاهش مرد ناحسابی ...................؟
  بازم مردم را گول می زنید...چند ماه است همش کاهش کاهش میکنید ولی دقیقا برعکس آن میشود.... بس نست دیگه؟؟؟