1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. سرانجام کاهش قیمت تمام شده خودرو در دستور کار خودروسازان قرار گرفت

سرانجام کاهش قیمت تمام شده خودرو در دستور کار خودروسازان قرار گرفت

15 آذر 1399
 • 3

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از کاهش قیمت تمام شده محصولات از طریق بهینه سازی طراحی ها برای مشترک سازی قطعات و اقتصادی شدن تولید انبوه به وسیله تامین کنندگان داخلی خبرداد.


 محسن صالحی نیا که از مراحل تولید خودروهای جدید ایران خودرو بازدید می کرد ، تمرکز بر توسعه محصول ، طراحی زیبا و بهبود کیفیت از طریق تعامل حوزه تحقیق و توسعه این خودرو سازی با مراکز دانش بنیان را مهم ارزیابی کرد و افزود : حداکثر مشترک سازی قطعات خودروهای هر پلتفرم به رونق زنجیره تامین و توان افزایی سازندگان قطعات و همچنین کاهش قیمت تمام شده بدلیل صرفه های واحد مقیاس و حفظ حقوق مشتریان می انجامد.

وی همچنین اضافه کرد : در راستای راهبرد جهش تولید شاهد اجرای مناسب سیاست گذاری انجام شده وزارت صمت و ایدرو در این خودروسازی بوده ایم به گونه ای که در 8 ماهه امسال افزایش تولید 60 درصدی معادل حدود 120 هزار دستگاه نسبت به سال گذشته اتفاق افتاده است.به گفته رییس ایدرو با ادامه این روند شاهد بهبود و شتاب بیشتر پاسخ به تقاضای مصرف کنندگان و کاهش التهاب های سوداگرانه بازار خواهیم بود.

معاون وزیر و رییس هیات عامل ایدرو، همچنین به اقدامات انجام شده در توسعه کیفی محصولات جدید در دست ساخت ایران خودرو اشاره کرد و افزود : در بعد جهش کیفی تولید نیز با وجود تنگناهای تحریم و شرایط کرونا ، ارتقا کیفیت موتور خودروها و حرکت به سمت مصرف سوخت کمتر و تطابق با استاندارد های بسیار بالاتر ایمنی را در طراحی محصولات جدید شاهد هستیم که امیدواریم با عرضه این محصولات به بازار افزایش رضایت مصرف کنندگان را شاهد باشیم .

این در صورتی می باشد که علاوه بر بهینه سازی هایی که صورت گرفته، احیای برجام و ثبات قیمت ارز مسلما می تواند باز هم در کاهش قیمت تمام شده خودروهای داخلی تاثیر گذاشته و می توان امیدوار بود علاوه بر بازار، قیمت خودرو در کارخانه هم کاهش پیدا کند .

منبع تسنیم


نظرات

 • حمیدبیگزاده هارویان حمیدبیگزاده هارویان (20 آذر 1399 ساعت 00:03)

  207

 • حمیدبیگزاده هارویان حمیدبیگزاده هارویان (20 آذر 1399 ساعت 00:02)

  پرشی

 • بی نام بی نام (16 آذر 1399 ساعت 12:32)

  قیمت خودرو باید به مرزقیمت سال 98برگرددیعنی پارس به زیر 100کاهش یابدبخداقسم فردی رامیشناسم بساز بفروش مسکنه دوماشین صفرپارس بنزینی گذاشته پارکینگش برای هرکدوم230میلیون قیمت فروش گذاشته این مایه ننگ ایرانخودرو است باید کاری کنند قیمت ماشین به خریدآنها برسدحدود76میلیون