1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. ام‌جی با یک محصول اسپرت الکتریکی باز می گردد + عکس

ام‌جی با یک محصول اسپرت الکتریکی باز می گردد + عکس

26 آذر 1399
  • 0

 

ام‌جی، زیرمجموعه کارخانه چینی سایک اعلام کرده که دو مدل الکتریکی جدید به بازار اروپا عرضه خواهد کرد. یکی از این دو مدل شاسی‌بلند است و به نظر می‌رسد مدل دیگر یک ماشین اسپرت خواهد بود.

کمپانی ام جی نامی شناخته شده در کشور ما نیز می باشد و خودروهای اسپرت سدان و شاسی بلند این کمپانی درکشور ماهم محبوبیت زیادی دارد . ولی به دلیل ممنوعیت واردات خودرو به کشور از سال ۹۷ دیگر وارد کشور ما نشد . دو خودروی MG 6 و MG gs از خودروهای با کیفیت و محبوب این شرکت در ایران هستند .

11.jpg

ام‌جی، یکی از قدیمی‌ترین نام‌ها در صنعت خودرو است. این کارخانه در سال ۱۹۲۴ در انگلستان تاسیس شد و با ماشین‌های دو نفره اسپرتش به شهرتی جهانی رسید. مالکیت این شرکت در طول دهه‌های گذشته چند بار دست به دست شد. ام‌جی پانزده سال پیش توسط سایک، خودروساز چینی خریداری شد و این کارخانه محصولات صادراتی خود را با نام ام‌جی به بازارهای جهانی عرضه می‌کند.

ام‌جی از معدود خودروسازانی است که در سال گذشته کسب‌و‌کار پررونقی در اروپا داشت. این شرکت در کنار مدل‌های بنزینی، دو مدل الکتریکی را در بازارهای محدودی در اروپا می‌فروشد. قیمت این ماشین‌ها با توجه به امکانات آنها ارزان است و همین باعث جلب خریداران شده است. فروش ام‌جی در اروپا در ده ماه اول سال جاری میلادی با ۱۱۲ درصد افزایش به حدود ۲۲ هزار دستگاه رسید.

7.jpg

شاسی‌بلند جدید ام‌جی به احتمال زیاد از نظر فنی اشتراک زیادی با ماشینی دارد که توسط کارخانه رووی (Roewe) عضو دیگر گروه سایک ساخته می‌شود. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این ماشین با دو موتور الکتریکی زیر پنج ثانیه است.

درباره مدل دوم اطلاعات زیادی در دسترس نیست. اما رسانه‌ها پیش‌بینی می‌کنند که این ماشین براساس کانسپتی ساخته شود که سه سال پیش نمایش داده شد.

مدیران ام‌جی می‌گویند که این مدل‌های جدید نه فقط با قیمت ارزان و امکاناتشان، بلکه با طرح زیبای خود مشتری جلب خواهند کرد.

22.jpg

 

 نظرات