1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. کمیته خودرو مجلس: عرضه خودرو در بورس فعلا منتفی نیست

کمیته خودرو مجلس: عرضه خودرو در بورس فعلا منتفی نیست

1 دی 1399
  • 0

رئیس کمیته خودرو در کمیسیون صنایع مجلس گفت: کلیات طرح عرضه خودرو در بورس در کمیسیون تصویب شده و ما در حال بررسی جزئیات این طرح هستیم و به هیچ وجه از دستور کار خارج نشده است.

به رغم اعلام نظر وزیر صمت مبنی بر خارج شدن طرح عرضه و فروش خودرو در بورس از برنامه ساماندهی بازار خودرو در کشور ، رئیس کمیته خودرو در مجلس نظر دیگری دارد .

روح الله ایزدخواه در مورد اظهارات وزیر صمت مبنی بر منتفی شدن عرضه خودرو در بورس، اظهار داشت: کلیات طرح عرضه خودرو در بورس در کمیسیون تصویب شده و ما در حال بررسی جزئیات این طرح هستیم.

رئیس کمیته خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: آقای رزم حسینی از ابتدا مخالف این طرح بودند و احتمالاً با چند تن از مخالفان طرح عرضه خودرو در بورس در مجلس صحبت کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که این طرح منتفی شده است در حالی که این‌طور نیست و این موضوع به هیچ وجه از دستور کار خارج نشده است.

 وی ادامه داد: وزیر صمت طرحی را به صورت حضوری برای ما تشریح کرد و آن هم اینکه قیمت گذاری خودروهای کم تیراژ که ۴۵ درصد محصولات خودروسازان را شامل می‌شود آزاد شود و قیمت گذاری خودروهای پرتیراژ دستوری بماند اما هر سه ماه یک بار اصلاحیه بخورد و افزایش یابد.

ایزخواه گفت: اگرچه این طرح به صورت حضوری برای نمایندگان تشریح شد و لایحه و امثالهم به مجلس ارائه نشده است اما مجلس به هیچ وجه با این برنامه موافق نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد زمان تصویب نهایی طرح عرضه خودرو در بورس، تصریح کرد: در حال حاضر در مجلس فصل بودجه است و اگر جزئیات طرح را در کمیسیون نهایی کنیم، امیدواریم که تصویب نهایی این طرح در همین امسال انجام شود.

منبع مهر


نظرات