1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. ایران خودرو: طراحی موتور ۳ استوانه با مصرف سوخت ۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

ایران خودرو: طراحی موتور ۳ استوانه با مصرف سوخت ۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

5 دی 1399
 • 3

فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به جدیدترین طراحی خودرو با مصرف سوخت کم، گفت: در حوزه طراحی و تولید موتور با توجه به الزاماتی که در استاندارد‌ها وجود دارد، به سمت طراحی خودرو‌های با مصرف سوخت کم (۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر ) حرکت و سال گذشته موتور ۳ استوانه را طراحی کردیم.

مدیر عامل ایران خودرو گفت: مراحل طراحی این موتور ۳ استوانه به پایان رسیده و روی خودرو نصب شده است و از نمونه اولیه این خودرو در ۲۳ دی ماه رونمایی می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: این خودرو با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان گسترش و صنایع نوسازی، طراحی شده است. در طراحی این خودرو به دنبال این هستیم که بتوانیم مصرف سوخت را به  ۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برسانیم.

مقیمی گفت:با کار‌های مهندسی سعی داریم محصولاتی با طراحی روز و کیفیت و قیمت مناسب به بازار عرضه کنیم. یکی از مهم‌ترین اهدافمان این است که سالی یک محصول به کشور عرضه کنیم و خلا‌ها را پوشش دهیم.

او در رابطه با وضعیت تولید خودرو‌های جدید، گفت: با برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته، توانستیم در آذرماه رشد تولید حدود ۳۰ درصد را نسبت به ماه‌های گذشته رقم بزنیم و به میزان تولید ۲۰ هزار و ۴۰۰ دستگاه در روز برسیم.

این مقام مسئول تشریح کرد:رشد تولید باعث شد میزان معوقات خودرو کاهش پیدا کند. خوشبختانه در شرایط فعلی میزان کل تعهدات معوق به ۱۸ هزار دستگاه کاهش پیدا کرده که از این میزان، حدود ۱۲ هزار دستگاه حداکثر ۲ ماه تاخیر در تحویل دارند.

مدیرعامل ایران خودرو تصریح کرد: در خصوص خودرو‌های موجود با آهنگی که در افزایش تولید شکل گرفته، به نظر می‌رسد که ما در یک بازه زمانی کوتاه مدت و حداکثر تا یک ماه آینده بتوانیم تعهداتمان را صفر کنیم.

او گفت:صفر کردن معوقات یکی از اهدافمان است که آن را دنبال می کنیم. در همین مسیر خودرو‌های فروش فوق العاده به موقع تحویل داده ایم و امروز هم اعلام می‌کنیم که هیچ تعهد معوقی در فروش فوق العاده نداریم.نظرات

 • یه ایرانی یه ایرانی (7 دی 1399 ساعت 03:51)

  وقتی موقع ساختن به دلار قیمتگذاری میکنید پس یعنی طراحی و ساخت نکردید بلکه مونتاژ و واردات کردید که به ارز خارجی وابسته هستید.
  پس این شوآف ها فقط برای گرفتن رانت دولتی هست.
  میگن دیگی که برای من نجوشه میخوام کله سگ توش بجوشه.

 • کاربر سایت کاربر سایت (5 دی 1399 ساعت 23:37)

  همون سه سیلندره دیگه. تو دور اول میترکه

 • کاربر سایت کاربر سایت (5 دی 1399 ساعت 18:06)

  سه استوانه یعنی همون سه سیلندر؟......ای.....