1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی محبوب ترین یا پرتیراژترین خودرو در هر کشور + اینفوگرافی

معرفی محبوب ترین یا پرتیراژترین خودرو در هر کشور + اینفوگرافی

6 بهمن 1399
  • 0

در چند نقشه ای که در این خبر مشاهده می کنید، خودروی محبوب یا پرتیراژ هر کشور به نمایش در آمده است. احتمالاً حدس و گمان شما در مورد ایران هم درست از آب در آمده!

در کشور ما پرتیراژ ترین خودرو تا اوایل امسال پراید بود و در حال حاضر پژو ۲۰۶ می باشد . ولی الزاما محبوب ترین خودرو ، پرتیراژترین خودرو می تواند نباشد. طبق نظر برخی از کارشناسان محبوب ترین خودرو در کشور انواع پژو 206 می باشد.

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید محبوب ترین یا پرتیراژترین خودروی هر کشور چیست. برای نروژ سازنده تسلا نیست اما محبوب ترین خودروی این کشور تسلا است. ‌وبسایت باجت دایرکت (Budget Direct)‌ به خود این زحمت را داده است که این نقشه را تهیه کند. چند یافته عجیب و جالب هم در این نقشه ها به چشم می خورد. اما در اکثر موارد حدس و گمان شما هم درست از آب در می آید. چیزی که تعجب ندارد این است که در اکثر کشورهای دنیا برند تویوتا خیلی محبوب است؛ یا این که کشورهای قاره آمریکا به فورد بیشتر علاقه دارند.

1.jpg
در پنج سال آینده این نقشه شاید تفاوت پیدا کند که آن هم به خاطر عواملی همچون گذار به خودروهای برقی از خودروهای بنزینی است؛ یا این که شاید سایبرپانک ایلان ماسک رنگ خیابان ها را ببیند؛ و قرار است بخشی از خودروها بدون نیاز به راننده در حال تردد باشند.  

به منظور تهیه این نقشه،‌ «باجت دایرکت» از داده های BestSellingCarsBlog استفاده کرده تا مشخص کند تا پایان سال 2019 کدام خودرو در کشورها از همه بیشتر خریداری شده و مورد استفاده قرار گرفته است. طبیعی است که در همه کشورها دنیا داده ها و آمار به طور یکسان گردآوری و حفظ نمی شوند و برای همین اطلاعات برای برخی از کشورها یا وجود ندارد و یا خیلی دقیق نیست و برای همین اگر در نقشه ای، روی کشوری خالی است به معنی آن است که اطلاعات دقیقی در دست نبوده است.

اما از این اطلاعات برمی آید که تویوتا کرولا همچنان محبوب ترین و پرفروش ترین خودروی دنیا است. فقط در سال 2019 حدود 1.48 میلیون دستگاه تویوتای کرولا در جهان فروخته شده است. در 41 کشور دنیا تویوتا پرفروش ترین برند خودرو است که بدون تردید فعلاً محبوب ترین [منظور پرتیراژترین] برند دنیا به حساب می آید. [البته شاید اگر وُسع خریداران به خودروهای گران قیمت می رسید هم نقشه فرق می کرد و هم واژه محبوب به معنی واقعی خود نزدیک تر می شد! و به همین دلیل] محبوب ترین خودروی آمریکا تسلا نیست! خودرو وانت سری اف فورد است. کانادا هم عاشق سری اف فورد است.

بیشتر مردم مکزیک نیسان ورسا را می پسندند.  در آمریکای جنوبی بیشتر رانندگان و مشتریان به خودروهای تویوتا رو کرده اند. در آرژانتین و پرو محبوب ترین خودرو تویوتای هایلوکس است و در ونزوئلا فورتونا مقام اول را دارد.  در برزیل و پاراگوئه شورولت اونیکس Onyx پرچمدار محبوب ترین خودرو است.

در اروپا هم تویوتا محبوبیت بالایی دارد و پرفروش ترین خودروی ایسلند و استونیا خودرو راوفور است. در ایرلند تویوتا کرولا اول است. در یونان تویوتا یاریس. در نروژ و هلند تسلای مدل3. و تعجبی ندارد که پژو 2001 در فرانسه. ایتالیایی ها فیات پاندا را دوست دارند و آلمانی های طرفدار فولکس گلف هستند و روس های لادای گرانتا.

در آفریقا دوباره نام تویوتا هایلوکس به چشم می خورد و در کشورهای آفریقای جنوبی، نامبیا، بوتساوانا، کنیا و ساحل عاج این خودرو زیاد است. در خاورمیانه و آسیای مرکزی تعداد زیادی تویوتا لندکروزر به چشم می خورد مخصوصاً در یمن، عمان، امارات و قطر. در عربستان سعودی هیوندایی محبوب است و در ایران سایپا پراید پرفروش ترین خودروی بازار است.

در آسیا و اقیانوسیه دوباره نام تویوتا هایلوکس دیده می شود به ویژه در استرالیا و تایلند. خوروی محبوب چینی ها وانت کوچک وولینگ Wuling است و در هندوستان ماروتی آلتو. در خود ژاپن هم پرتیراژترین خودرو هوندای ان-باکس است. حالا شما هم نگاهی به نقشه کشورتان بیندازید و ببینید حدستان درست بوده یا خیر.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpgنظرات