1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. ایران خودرو : تعهدات قبلی شرکت صفر شد

ایران خودرو : تعهدات قبلی شرکت صفر شد

23 اسفند 1399
 • 4

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو با تاکید بر اینکه امسال بر اساس شعار سال جهش تولید پیش رفته ایم، گفت: امسال سال جهش تولید بود و سعی کردیم متناسب با این هدف پیش برویم و خوشبختانه شاهد این هستیم که عرضه نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه با مطابق با وعده‌های که داده ایم پیش رفته ایم، تشریح کرد: روزانه بیش از ۲ هزار دستگاه خودرو تولید می‌کنیم و می‌توان گفت که این هفته از مرز تولید نیم میلیون دستگاه خودرو عبور خواهیم کرد. در سال آینده برنامه تولید و فروش را به گونه‌ای پیش خواهیم برد که هیچ تعهد معوقی ایجاد نشود و خودرو‌ها به موقع تحویل مشتریان داده شود.

مقیمی گفت:سال گذشته ۳۷۲ هزار خودرو در گروه ایران خودرو تولید شد که امسال میزان تولید از عدد ۵۰۰ هزار خودرو گذشته است، یعنی ۱۳۰ هزار خودرو بیشتر از سال گذشته تولید شده است، علاوه بر این امسال از نمونه خودرو‌های متفاوتی رونمایی کرده ایم و به دنبال ارتقا محصولات هستیم.

مدیرعامل ایران خودرو در خصوص میزان عرضه خودرو به خودروسازان، گفت: اکنون تعهدی در ایران خودرو نداریم و خودرو‌ها به روز تحویل مشتریان داده می‌شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که تارا جدیدترین محصول ایران خودرو، نماد خودکفایی در صنعت خودروسازی کشور را از آن خود کرده است، گفت: به دنبال داخلی سازی ۱۰۰ در صدی در داخل کشور هستیم و حتی در صورت باز شدن مرز‌های کشور، قطعات را از سازندگان داخلی تامین می‌کنیم و از سیاست منع واردات برای قطعاتی که امکان تولید آن در داخل کشور وجود دارد هرگز عدول نخواهیم کرد.

این مقام مسئول در خصوص صادرات خودرو‌های داخلی گفت: به دنبال توسعه محصولاتمان هستیم، بدون شک نظام تعرفه‌ای در مسیر توسعه صادرات بسیار تأثیرگذار است و نمی‌توان از نقش تعیین تعرفه‌ها در جهت توسعه صادرات غافل شد.نظرات

 • Arman . Arman . (24 اسفند 1399 ساعت 09:12)

  دوستان. هایما دیگه بهتون‌نمیدند. به جاش ماشین جایگزین میدن بهتون

 • آقای مقیمی خواهشمند است هایما ما تحویل دی 98 است را تحویل بدید آقای مقیمی خواهشمند است هایما ما تحویل دی 98 است را تحویل بدید (23 اسفند 1399 ساعت 19:11)

  آقای مقیمی خواهشمند است هایما ما تحویل دی 98 است را تحویل بدید

 • هنوز هایما97 تحویل نشده چطوری تعهد صفر شده هنوز هایما97 تحویل نشده چطوری تعهد صفر شده (23 اسفند 1399 ساعت 19:09)

  هنوز هایما ثبت نامی سال 97 تحویل ندادید

 • جواد اسدی جواد اسدی (23 اسفند 1399 ساعت 17:22)

  متاسفانه دروغ میگن ایشون
  خود من حواله هایما دارم تحویل دی 98 که تا الان هیچ خبری ازش نیست