1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. مقیمی : شکسته شدن رکورد تولید خودرو در ایران خودرو

مقیمی : شکسته شدن رکورد تولید خودرو در ایران خودرو

28 اسفند 1399
  • 0

مدیرعامل ایران خودرو گفت:​ ایران خودرو در حوزه خودرو‌های سواری ۳۵ درصد و در حوزه خودرو‌های سنگین ۶۵ درصد در مقایسه با پارسال افزایش تولید داشته است.

 آقای فرشاد مقیمی افزود: گروه صنعتی ایران خودرو در حوزه محصولات سبک و سنگین در سال 99 با هدف گذاری که برای جهش تولید داشته توانسته نه تنها به اهداف خود دست پیدا کند بلکه بیش از هدف گذاری‌های انجام شده، خودرو تولید کرده است.

وی گفت:​ این شرکت در حوزه خودرو‌های سبک از عدد 501 هزار و 399 دستگاه عبور و در حوزه خودرو‌های سنگین هم بیش از سه هزار و 700 دستگاه خودرو تولید کرده ایم که این میزان تولید، یعنی در حوزه خودرو‌های سواری 35 درصد و در حوزه خودرو‌های سنگین 65 درصد رشد در مقایسه با سال گذشته داشته ایم.

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه خوشبختانه با اقدامات انجام شده، تعهدات ایران خودرو رو به کاهش است ادامه داد: تا امروز ما حدود 14 هزار تعهد معوقه داریم که تلاش می‌کنیم تا ساعات پایانی سال 99 ‌تعهدات خود را به کمتر از 9 هزار دستگاه برسانیم.

آقای مقیمی گفت: برای نخستین بار گروه صنعتی ایران خودرو در سال آینده، از روز پنجم فروردین فعالیت خود را آغاز می‌کند تا بخشی از خودرو‌هایی که ناقص بودند را در ایام تعطیلات نوروز آماده تحویل کند.

وی درباره محصولات جدید نیز افزود: طراحی خودرو تارا در سال 99 آغاز شده و در جلسه نهایی که امروز برگزار شد، قرار شد که در سال 1400 برنامه تولید بر اساس برنامه پیش بینی شده آغاز شود تا تعهدات ما دقیقاً​ در زمان اعلام شده تحویل شود که با توجه به روند اجرای برنامه‌ها شاید حتی تعهدات ما پیش از زمان تعیین شده برآورد شود چرا که در حال حاضر برنامه ریزی شده تا طی سال 1400 بیش از 178 هزار دستگاه خودروی ما از سری خودرو‌های جدیدمان باشد.

مدیرعامل ایران خودرو اضافه کرد:​ درباره واگذاری‌های ایران خودرو هم با توجه به تعهدات و تکالیفی که از طرف ستاد اقتصادی دولت و شورای عالی پول و اعتبار داشتیم مصوب شد که ما بخشی از دارایی‌های غیر مولد خود را واگذار کنیم که بر اساس این مصوبه ما در سال 99 بیش از پنج هزار میلیارد تومان از دارایی‌های غیر مولد خود را واگذار و سرمایه‌های آن را به سرمایه‌های مولد تبدیل کردیم و همین روال در سال آینده هم دنبال هم خواهد شد.

آقای مقیمی یادآور شد: بخشی از همین پروژه‌های جدید ایران خودرو، حاصل همین منابعی است که از محل این واگذاری‌ها به دست آمده که بر اساس آن، توانسته ایم پروژه‌هایی مثل موتور سه استوانه، گیربکس 6 سرعته، گیربکس نیمه اتوماتیک و محصول جدید ایران خودرو که یک خودرو نیم شاسی است را آغاز کنیم و در حال حاضر هم در تلاش هستیم تا در کنار پروژه تارا همزمان پروژه‌ای جدید را هم آغاز و سعی کنیم که در سال 1400 این خودرو را نیز روانه بازار کنیم.

وی گفت:​ همچنین هدف گذاری تولید در سال 1400 برای گروه صنعتی ایران خودرو رشد 25 درصدی تولید است که برای بازار‌های داخلی و خارجی انجام خواهد شد.نظرات