1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. ام جی از کانسپت مفهومی منحصر به فرد سایبستر رونمایی کرد + عکس

ام جی از کانسپت مفهومی منحصر به فرد سایبستر رونمایی کرد + عکس

16 اردیبهشت 1400
  • 0

ام جی پیش از آغاز به کار نمایشگاه خودرو شانگهای، از خودروی مفهومی سایبرستر رونمایی کرد.

ام‌جی - MG - نام یک شرکت سازنده خودروی انگلیسی است که درسال 1924 تاسیس شد. اغلب تولیدات کلاسیک این شرکت مربوط به خودروهای اسپرت روباز دو سرنشینه است، اما اخیرا ام جی خودروهای سدان و کراس اور نیز به تولید می‌رساند. 

ام جی از ابتدای تاسیس، دائماً دست به دست چرخید، به طوی که از ۱۹۳۵ به Morris Motors فروخته شد و چند سال بعد زیر نظر British Motors رفت. سپس در ۱۹۸۲ شرکت Austin Rover مدیریت آن را به عهده گرفت و در ۱۹۹۴ به تملک ب ام و درآمد و نهایتاً در سال ۲۰۰۵ در ایستگاه دو کمپانی چینی به نام SAIC و Nanjing ایستاد. خودروهای ام‌جی در لانگ‌بریج انگلستان و شانگهای چین به ترتیب طراحی و توسعه داده می‌شوند و سپس در چین ساخته می‌شوند.

mg-cyberster-7-1618192297.jpg

حضور خودروهای ام جی در ایران، از سالهای بسیار دور با مدل های MG B  و... آغاز شد، امادر سال 1388، شرکت مدیا موتورز با مذاکره و توافق با مالک ام جی، سایک، موفق شد نمایندگی این برند در ایران را اخذ کرده و به واردات خودروهای جدید ام جی بپردازد.

مسئولان ام‌جی به مشخصات سایبرستر اشاره چندانی نکردند؛ اما بهره‌گیری این خودروی مفهومی از ساختار کاملاً الکتریکی را تأیید کردند.

MGCyberster-Highres1-.jpg
شعاع حرکتی سایبرستر ۸۰۰ کیلومتر (۴۹۷ مایل) است و کمتر از ۳ ثانیه طول می‌کشد تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

انتظار نداشته باشید که این خودروی اسپرت بدون تغییراتی در نور خارجی ، چرخ های آلیاژ ، فضای داخلی و موارد دیگر لازم به تولید برسد تا از نظر جاده ای قانونی باشد.

mg-cyberster-5-161.jpg

در حال حاضر قیمت گذاری این خودرو مشخص نیست و باید دید آیا سایبرستر می تواند به عنوان گزینه ای با انتشار صفر در برابر مزدا MX-5 یا ماشین آلات گران قیمت تری مانند پورشه 911 قرار بگیرد.

mgc2.jpg

mg-cyberster-2-161.jpg

mg-cyberster-6-1618.jpgنظرات