1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از نخستین خودروی لبنان + عکس

رونمایی از نخستین خودروی لبنان + عکس

11 خرداد 1400
  • 2

اولین خودرو با طراحی محلی و ساخته شده در لبنان - معروف به Electra Quds Rise EV - در یک پارکینگ در بیروت توسط سازنده اش جهاد محمد، رونمایی شد. کشور لبنان در صنعت خودرو جهان به هیچ وجه نام شناخته شده ای نیست و جایگاهی ندارد.

11.jpg
از نمای بیرونی، این خودرو الکتریکی آلومینیومی دارای چرخ های آلیاژی، ورودی هوا و چراغ های LED بزرگ است. بر اساس گزارش ها ، جلوپنجره بزرگ تزئینی طلایی آن از گنبد مقدس قدس در شهر قدس الهام گرفته شده است.

13.jpg
نیروی این خودرو دو نفره با 1200کیلوگرم وزن از طریق یک موتور 134 کیلوواتی تامین و به کمک یک گیربکس تک سرعته به چرخ های عقب فرسناده می شود. این خودرو می تواند طی زمان 3.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت100 کیلومتر بر ساعت برسد و در نهایت به حداکثر سرعت 165 کیلومتر برساعت دست پیدا کند.

14.jpg
توان این خودرو از یک بسته باتری لیتیوم 45 کیلووات ساعتی گرفته می شود ، که می تواند بایک بار شارژ حداکثر برد 400 کیلومتر داشته باشد.


درهای این خودرو که مانند بالهای پروانه باز می شوند دارای تو دوزی چرمی نشان هستند. گفته می‌شود زیرساخت این خودرو شاسی آلومینیومی بوده و در بخش داخلی هم پشت آمپرهای دیجیتالی کوچک در مقابل دید راننده، نمایشگر بزرگ ۱۵.۹ اینچی در مرکز داشبوردش وجود دارد که این نمایشگر مرکزی بخش زیادی از کنترل‌ها را در خود جای داده است.

15.jpg
این شرکت بدون مشخص کردن پروتکلی که به این نتیجه رسیده باشد ادعا می کند دارای "درجه ایمنی پنج ستاره" است اما هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند خودرو قدس رایز تاکنون آزمایش تصادف را سپری کرده باشد.نظرات

  • S-N S-N (20 خرداد 1400 ساعت 12:12)

    آخه کشور دوست و برادر و همسایه مستضعف لبنان که 99درصد بودجه اش از ایران تامین میشه یه همچین خودرویی تولید میکنه اونوقت ایران تیبا و سمند تولید میکنه

  • 110 110 (11 خرداد 1400 ساعت 10:07)

    خاک تو سرتون .. چجوری روتون میشه این و نشون بدین؟؟ صنعت گاری سازی، شورای کثافت :)))