1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. آغاز تولید وانت آریسان جدید با موتور دوگانه سوز XU7

آغاز تولید وانت آریسان جدید با موتور دوگانه سوز XU7

6 تیر 1400
 • 2

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان، با اعلام خبر آغاز پروژه راه اندازی خط تولید وانت آریسان بهبود یافته، در این شرکت، گفت: گروه صنعتی ایران خودرو به‌منظور حفظ سهم بازار در حوزه خودروهای کار، پروژه ایجاد خط تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه نسل بهبود یافته وانت آریسان را در شرکت ایران خودرو خراسان آغاز کرده است.

چند وقتی بود که وانت آریسان تولید نمی شد در ایارن خودرو و حالا بعد نصب موتور جدید بر روی آن و بهبود عمکرد خودرو مونتاژ مجدد آن شروع شد.

بیژن زاهدی فرد افزود: ایران خودرو خراسان براساس راهبردهای تعیین شده در حوزه تولید و توسعه سبد محصولات، از ابتدای اردیبهشت ماه برای راه اندازی خط تولید نسل جدید وانت آریسان اقدام کرده است. این امر علاوه بر حفظ و توسعه سهم گروه صنعتی ایران خودرو در بازار خودروهای کار، سبب ایجاد تولید پایدار در شرکت ایران خودرو خراسان و حفظ و توسعه اشتغال در سطح استان نیز می‌شود.

مدیرعامل ایران خودرو خراسان در خصوص تغییرات این خودرو نسبت به نسل قبلی گفت: این محصول که در ایران خودرو خراسان تولید خواهد شد، به موتور دوگانه سوز XU7 ارتقا یافته، مجهز شده که نیروی محرکه آن به چرخ های جلو منتقل می شود.

77.jpg

زاهدی فرد ادامه داد: با تغییراتی که در بدنه این خودرو انجام شده، ظرفیت تاب آوری آن تا هزار کیلو گرم و بار مجاز برای حمل به بیش از ۶۰۰ کیلوگرم رسیده است. این خودرو به مخزن سوخت ۷۵ لیتری گاز CNG تجهیز شده و برای افزایش ایمنی و گنجایش بیشتر مخزن سوخت بنزین با ظرفیت ۴۰ لیتر به همراه زاپاس‌بند به زیر بدنه منتقل شده است.

وی درباره کیفیت نسل جدید وانت آریسان، گفت: این خودرو شرایط احراز سطح آلایندگی استاندارد یورو پنج را داراست و تولید آن با دو ستاره کیفی آغاز می شود و با برنامه ریزی های انجام شده کیفیت آن تا سطح سه ستاره کیفی ارتقا خواهد یافت.

وی در خصوص زمان آغاز و روند تولید این محصول در ایران خودرو خراسان گفت: پروژه ایجاد خط بدنه‌سازی از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز شده و هم‌زمان، اقدامات لازم در سالن های بدنه، رنگ و مونتاژ برای تولید انبوه این محصول در حال انجام است. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در اوایل مهرماه امسال تولید این محصول در ایران خودرو خراسان آغاز و تا پایان سال پنج هزار دستگاه از آن روانه بازار خواهد شد.نظرات

 • علی علی (7 تیر 1400 ساعت 13:52)

  وانت آریسان بهبود یافته؟!
  احتمالا زه بغل رو بهش اضافه کردن!
  تولید با دو ستاره؟! اونم ستاره‌های ایرانی؟!
  موتور ایکس یو هفت دوگانه همون موتور ۴۰۵ دوگانه هست که مدام واشر سرسیلندر میسوزونه دیگه!
  همینقدر مضحک...
  همینقدر شرم‌آور...

 • ali ali (6 تیر 1400 ساعت 10:30)

  فعلا که روزگار به کام شماست .هر اشغالی تولید کنید ما قبل از تولید اشغال شما توی صف ثبت نام ایستاده ایم.