1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. ورود دادستانی تهران به موضوع گرانی خودرو - اعلام جرم علیه خودروسازان متخلف

ورود دادستانی تهران به موضوع گرانی خودرو - اعلام جرم علیه خودروسازان متخلف

18 تیر 1400
  • 2

حسن نوروزی درباره لزوم توجه همه دستگاه‌ها به موضوع کنترل قیمت‌ها، گفت: متاسفانه طی یکی دو سال اخیر گرانی‌ کالاهای اساسی، مسکن و خودرو شدت بسیاری داشته است، 

به طور مثال در بحث گرانی قیمت خودرو تمام دستگاه‌ها مسئول هستند، چرا که باید خانوارها بتوانند با سهولت خودرو خریداری کنند و نباید فراموش شود که در بسیاری از کشورها خودرو متناسب با درآمد و به صورت قسطی به مردم عرضه می‌شود.

نوروزی گفت: در حال حاضر خودرو چند برابر قیمت واقعی، آن هم به صورت نقدی به فروش می‌رسد، اما اگر مدیرعامل شرکت‌های خودروساز را سهامداران تعیین کنند نه دولت، از این مشکلات کاسته خواهد شد.

وی توضیح داد: در حالی که  درصد کمی از سهام ایران خودرو دولتی است اما مدیران این شرکت را دولت تعیین کرده و از آنجا که برخی مدیران دولتی صرفا بر اساس رابطه و بدون ضابطه و تخصص انتخاب می‌شوند مشکلات بر قوت خود باقی است. بنابراین مردم روز به روز شرایط بدتری پیدا می‌کنند اما آن مدیر که هیچ سررشته‌ای در امر خودرو سازی ندارد پول بیشتری به جیب می‌زند.

وی با بیان اینکه قبل از هر مسئله‌ای باید مدیران شرکت‌های ایران خوردو و سایپا از طریق سهامداران انتخاب شوند، افزود: دادستان تهران باید به مسئله گرانی خودرو ورود کند.

به گفته نوروزی، در شرایط فعلی باید شرکت‌های خودروسازی 3 شیفته کار کنند تا کمبود عرضه جبران شود و خودروهای تولیدی را به مشتری داخلی به قیمت واقعی بفروشند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: مسئولان خودروسازی کشور به کمیسیون قضایی دعوت می‌شوند، چرا که باید توضیح دهند به چه دلیل با وجود اینکه معمولا هزینه های مانند حقوق کارگر و انرژی و... ریالی است، اما در نهایت ملاک تعیین قیمت خودرو نرخ ارز است و در صورت محرز شدن تخلف علیه آن‌ها اعلام جرم خواهد شد.

منبع فارس


نظرات

  • بابک بابک (18 تیر 1400 ساعت 11:55)

    الحمدلله وارد مرحله حسابکشی شدیم و انشاالله همه شیادان و مفسدان به سزای اعمالشان خواهند رسید

  • هادی هادی (18 تیر 1400 ساعت 08:00)

    سلام چند ساله به مردم همین دورغها تحویل میدن هیچ اتفاقی نخواهد افتاد کدوم مسئول تا حالا یکبار حرف راست زده هیچکدام فقط دروغ دروغ رانت چپاول بیت المال هیچوقتم درست نخواهد شد