1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. قیمت هر تاکسی هیبریدی 120 میلیون تومان

قیمت هر تاکسی هیبریدی 120 میلیون تومان

6 مهر 1394
  • 0

عضو کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه هر تاکسی هیبریدی تا ۱۲۰ میلیون تومان قیمت دارد گفت: به دلییل قیمت بالا خرید این خودرو برای رانندگان به صرفه نیست.

ابوالفضل قناعتی عضو کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای اسلامی شهر تهران اظهارکرد: در حال حاضر 40 دستگاه تویوتا کمری هیبریدی در فرودگاه مهرآباد مشغول به فعالیت است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در تهران 80 هزار تاکسی به طور میانگین فعالیت می‌کنند، افزود: ورود 40 دستگاه خودرو هیبریدی قابلیت حل مشکل آلودگی را نداشته و محلی از اعراب ندارد.

عضو کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در کاهش آلودگی هوا باید به این موضوع عنایت بیشتری شود تا بتوانیم با تغییر به نقطه مطلوب برسیم.

قناعتی گفت: نیازمند ورود 40 نوار تاکسی هیبریدی هستیم که بهتر است این خودروها توسط خودروسازان داخلی تولید شود تا علاوه بر اشتغال زایی از خروج ارز جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه هر خودروی هیبریدی تا 120 میلیون تومان هزینه دارد، افزود: قطعاً با این قیمت این خودروها مورد استقبال رانندگان تاکسی قرار نمی‌گیرد چرا که برای آن‌ها به صرفه نیست.

قناعتی با اشاره به اینکه شهردار تهران نیز بارها از دولت خواسته تا در حوزه نوسازی حمل‌و نقل عمومی کمک‌ کند ، تصریح کرد: یک تاکسی خطی حداکثر کرایهای که می تواند از مسافر بگیرد 3 هزار تومان است پس می‌توان گفت خرید خودروهای هیبریدی با این شرایط برای رانندگان به صرفه نیست.نظرات