1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی کانسپت جدید اوشن-ایکس بی‌وا‌ی‌دی، یک سدان الکتریکی با کیفیت + عکس

معرفی کانسپت جدید اوشن-ایکس بی‌وا‌ی‌دی، یک سدان الکتریکی با کیفیت + عکس

کانسپت جدید اوشن-ایکس بی‌وا‌ی‌دی، یک سدان الکتریکی با کیفیت + عکس
26 شهریور 1400
  • 0

بی‌وا‌ی‌دی از یک سدان مفهومی با نام Ocean-X در چین رونمایی کرد. این کانسپت به‌عنوان یک سدان با پرفورمنس بالا معرفی شده است.

BYD-Ocean-X-Concept-1.jpg
طراحی اوشن ایکس با بدنه‌ای سیال و اسپرت و چراغ‌های جلوی باریک، کاملاً جلب توجه می‌کند. خطوط متنوع و نمای پویای جانبی هم به جذابیت آن کمک می‌کنند. اما نکته جالب‌تر، فرم آینده‌نگرانه چرخ‌ها است. این مدل همچنین دارای ضریب آئرودینامیک ۰.۲۱ است که رکوردی در این کلاس محسوب می‌شود.

BYD-Ocean-X-Concept-4.jpg
اوشن ایکس روی پلتفرم جدید تمام الکتریکی e-platform 3.0 قرار گرفته و به گفته BYD قادر است شعاع حرکتی بیش از هزار کیلومتر را ثبت کند. این خودرو همچنین از قابلیت شارژ فوق سریع ۸۰۰ ولتی سود می‌برد که در کمتر از ۵ دقیقه، تا ۱۵۰ کیلومتر برد را می‌توان از آن به دست آورد.

BYD-Ocean-X-Concept-5.jpg
جالب‌تر اینکه BYD اوشن ایکس از سیستم چهار چرخ محرک سود می‌برد. به گفته این شرکت، شتاب صفر تا صد این مدل تنها ۲.۹ ثانیه خواهد بود و البته در این حالت، مصرف انرژی آن مشابه مدل‌های تک دیفرانسیل می‌باشد. اگر این موضوع حقیقت یابد، یک دستاورد چشمگیر خواهد بود زیرا همه مدل‌های پرفورمنس بالای خودروهای الکتریکی، معمولاً برد کمتری نسبت به مدل‌های اصلی خود دارند.

BYD-Ocean-X-Concept-9.jpg

منبع پدال


نظرات