1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. خلاف شرع و قانون بودن الزام ثبت معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی

خلاف شرع و قانون بودن الزام ثبت معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی

6 مهر 1400
 • 5

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بخشنامه اخیر دادستان کل کشور مبنی بر تلقی برگ سبز به عنوان سند مالکیت خودرو در راستای جانب داری قوه قضاییه از مردم صورت گرفته است.

حسن نوروزی تلقی برگ سبز به عنوان سند رسمی خودرو را اقدامی واقع بینانه و جانب دارانه قوه قضاییه از مردم توصیف و عنوان کرد: معطلی مردم پشت در دفترخانه ها و خالی کردن جیب آنها از لحاظ قانونی، شرعی وعرفی صحیح نیست.

وی با بیان اینکه تصمیمات دادستان کل کشور پشتوانه نظام و عموم مردم است، گفت: این اقدام در جلب رضایت مردم بسیار موثر است و بدین منظور پلیس راهور باید هر چه سریع تر نسبت به اجرای این ابلاغیه اقدام کند که خوشبختانه در حال انجام است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مشکلات صنعت خودرو افزود: با توجه به اینکه بیش از 90 درصد سهام خودروسازی در اختیار مردم است این سهامداران هستند که باید مدیران عامل خودروسازی را تعیین کنند. بنابراین صنعت خودرو را باید به صاحبان آن که سهامداران خودرو هستند، واگذار کرد زیرا با خروج دولت از این صنعت میزان تولید افزایش،قیمت خودرو کاهش و خودروسازی کشور رونق خواهد یافت.

نوروزی با بیان اینکه دولت تنها باید ناظر بر صنعت خودرو باشد، اظهار داشت: با خروج دولت از صنعت خودرو فروش خودرو در بورس و یا نمایندگی ها اهمیتی نخواهد داشت چرا که با خروج دولت ناخودآگاه قیمت خودرو کاهش خواهد یافت.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دولت کمتر از 10 درصد از سهم خودروسازی کشور را در اختیار دارد حق انتخاب مدیران عامل و دخالت در صنعت خودرو را ندارد و رشد این صنعت در سایه واگذاری آن به بخش خصوصی میسر خواهد شد.نظرات

 • مهدی مهدی (6 مهر 1400 ساعت 17:38)

  نمایندگان مجلس قانون تصویب کنن برای برگ سبز که سنداست انتقال سند ثبتی راهم دراداره ثبت واسناد انجام گردد

 • شهروند شهروند (6 مهر 1400 ساعت 14:13)

  با سلام بترسید ازروزی که درپیشگاه خداوند بزرگ باید جواب این توهین وافترا ها را بدهید آقای نماینده مگر دفاتر سرخود پول میگیرن ومیگذارن توی جیبشان مگر جنابعالی نماینده نیستین واز قوانینی که خودتان تصویب میکنید اطلاع ندارید این مبالغ را 90سال دفاتر بااجازه ودستور وقانون چه کسی اخذمیکردندو میکننددر این کشور حدود8هزار دفترخانه و حدود چندصد دفترتعویض پلاک هست چه کسی در پشت دفترخانه معطل شده به نظر شما معطلی در مراکز تعویض پلاک بیشتره یا دفاتر این مقام ها و میز وصندلی و...برای چند روزی است ....ما ها که نمیتوانیم آقایانی مثل شما را ملاقات کنیم پس دیداربه قیامت .

 • محمد محمد (6 مهر 1400 ساعت 12:54)

  در طول این مدت که دفترخانه ها از مردم پول اضافه میگرفتندودولت مالیات ارزش افزوده بصورت مضاعف می‌گرفت نیروی انتظامی اینهمه دادمیزد کسی از آقایان متشرعین واسلامشناسان درجمهوری اسلامی چرا حرف نمیزدندوپولی ناشرع وخلاف قانونی که جیب دفترداران واریزشد کی مسوله

 • انصاف انصاف (6 مهر 1400 ساعت 10:51)

  اگر یکی از فرزندان خودتون کارمند دفتر اسناد رسمی بود بازهم اینگونه بدون رعایت انصاف قضاوت می کردید .

  Ali Ali (8 مهر 1400 ساعت 16:04)

  یعنی چی دوست عزیز یعنی چون شما اونجا کار میکنید ما باید از جیبمون پول اضافه بدیم که شما راحت باشی زیر کولر، این همه انسان زحمت کش دارن صبح تا شب کار میکنن از کسی هم انتظار ندارن خرج زندگیشونو بده ، با شرافت کار میکنند و نون زحمتشونو میخورن ، نه نون زحمت دیگرانو.