1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. پیکاپ فوتون تونلند نیوفیس در آستانه ورود به بازار ایران + عکس

پیکاپ فوتون تونلند نیوفیس در آستانه ورود به بازار ایران + عکس

21 مهر 1400
  • 0

ایران خودرو دیزل که در سال های گذشته توانسته بود با پیکاپ فوتون تانلند سهمی از این سگمنت بازار را کسب کند، نسخه نیوفیس پیکاپ فوتون تانلند را معرفی کرد. با ممنوعیت واردات خودرو به کشور و گران بودن پیکاپ تویوتا هایلوکس این فرصت برای حضور و عرضه این وانت پیکاپ بزرگ جثه فراهم شد و ایران خودرو از این فرصت استفاده کرد و عرضه تونلند را گسترش داد. رقیب فوتون تانلند، آمیکو آسنا می باشد که قیمت بیشتر و تولید کمتری را نسبت تونلند ایران خودرو دارد و این هم فرصت دیگه ای برای کسب سهم بیشتری برای این پیکاپ چینی در بازار ایران شد.

ایران خودرو دیزل یکی از نخستین شرکت هایی بود که تلاش کرد تا پیکاپ های سایزبزرگ را به بازار عرضه کند و این کار را با پیکاپ فوتون تانلند انجام داد.

40.webp

پس از عرضه و فروش پیکاپ فوتون تونلند، این شرکت نسخه جدید تانلند را پیش از بازار چین در ایران عرضه کرد که در ابتدای سال شاهد برگزاری کلینیک هایی از نسل جدید فوتون تونلند بودیم.


ایران خودرو دیزل اما فعالیت خود را در سگمنت پیکاپ های سایزبزرگ معطوف به همین دو مدل نکرد و امروز نسخه فیس لیفت شده پیکاپ فوتون تونلند را نیز در دست تولید دارد.

یقینا عرضه سه مدل از پیکاپ فوتون تونلند در مدت زمان بسیار کوتاه ناشی از استقبال بازار از این خودرو است اما تولید سه مدل مختلف از این پیکاپ در زمانی کوتاه اقدامی است که در کمتر خودروساز ایرانی مشاهده شده است و برای خریداران ایرانی تازگی دارد.

41.webp

نسخه فیس لیفت پیکاپ فوتون تونلند نسبت به مدل قبلی در مشخصات فنی تغییری نکرده است اما تغییرات ظاهری را می توان نسبتا چشمگیر دانست.

در قسمت عقب رنگ راهنما در چراغ ها و طرح سپر تغییر کرده است.

در نمای جانبی نیز تغییرات تنها مختص به فندرها و تغییر رنگ آن به مشکی شده است.

 

اما در قسمت جلو تغییرات سهم بیشتری داشته است و به طور کلی چهره پیکاپ فوتون تونلند را تغییر داده است.

طراحی چراغ های جلو و سپر به طور کامل نسبت به نسخه قبلی تغییر کرده است که چهره متفاوتی به خودرو از نمای روبرو بخشیده است.

داخل کابین پیکاپ فوتون تونلند اما با اعمال تغییرات کامل به طور کلی متحول و از نسخه قبلی جذابتر شده است.

 

این خودرو هر چند هنوز قیمت گذاری نشده است اما بر اساس اطلاعات خبرنگار پرشین خودرو، قطعا رقمی کمتر از 900 میلیون تومان خواهد داشت.نظرات