1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی شاسی بلند مفهومی بی ام و XM؛ پیش نمایش از کراس‌اوورهای پلاگین هیبرید

معرفی شاسی بلند مفهومی بی ام و XM؛ پیش نمایش از کراس‌اوورهای پلاگین هیبرید

11 آذر 1400
  • 0

بی‌ام‌و در تلاش است تا شاسی‌بلندهای پلاگین هیبرید را توسعه دهد. این خودروها، صفرتا صد  کیلومتربرساعت کمتر از ۴ ثانیه و توان پیمایش ۴۸ کیلومتر به صورت تمام برقی خواهند داشت.

حدود ۴۳ سال پیش، اولین مدل بی‌ام‌و سری M معرفی شد. این خودرو با نام M1 پیشرانه‌ی ۳/۵ لیتر ۶ سیلندر خطی با قدرت ۲۷۴ اسب بخار و گشتاور ۳۳۰ نیوتن‌متر داشت. حالا با گذشت چهار دهه، محصول جدیدی به نام XM تولید خواهد شد که ۷۵۰ اسب بخار قدرت و هزار نیوتن‌ماتر گشتاور دارد. این شاسی‌بلند پهن‌پییکر پلاگین هیبرید، سال ۲۰۲۳ تولید خواهد شد.

bmw-concept-xm-interior-1.jpg

هنوز اطلاعات فنی دقیق برای XM  منتشر نشده است. ظاهر این محصول، تفاوت‌های زیادی با خودروهای فعلی بی‌ام‌و دارد. چراغ‌های بسیار کوپک و جلوپنجره‌ای بزرگ با ترکیب دو بخش ۸ ضلعی، مهم‌ترین المان‌های XM هستند. نوار LED برای حاشیه‌ی جلوپنجره استفاده شده است.  چرخ‌های  عظیم ۲۳ اینچ با طرح ۱۴ پر هم، تاکنون برای هیچ خودرویی از بی‌ام‌و سابقه نداشته است.

نمای عقب XM عجیب‌تر از جلو به نظر می‌رسد. اگزوزهایی با چهار خروجی و طرح مثلثی در بخش سیاه‌رنگ سپر جاسازی شده‌اند. چراغ‌های عقب به شکل نواری باریک و کشیده تا طرفین بدنه ادامه دارند. شیشه‌ی عقب و انتهای سقف، ترکیبی خلاقانه با برجستگی‌های واضح ارائه می‌دهند. بی‌ام‌و XM با چراغ‌های روشن از نمای پشت، شبیه طرحی فانتزی از صورت یک گربه است.

bmw-concept-xm-exterior-7.jpg
حالت آینده‌نگر در فضای داخلی XM نیز وجود دارد اما این بخش، عامه‌پسندتر از نمای بیرونی است. بخش بزرگی از داشبورد و فضای روبروی راننده، دارای نمایشگر خمیده و سرتاسری با نسل هشتم iDrive  است. این قسمت، ترکیب رنگ چرم قهوه‌ای با سیاه و نقره‌ای دارد. حتی فرمان هم، با پوشش چرم هم‌رنگ صندلی‌ها ارائه شده است. حالت چندضلعی جلوپنجره، در داشبورد و صندلی‌ها نیز وجود دارد.

منبع پدال


نظرات