1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. وام بلاعوض خودروسازان به بانوان/ وام ۱۶۰ میلیونی شامل کدام زنان می‌شود؟

وام بلاعوض خودروسازان به بانوان/ وام ۱۶۰ میلیونی شامل کدام زنان می‌شود؟

11 اسفند 1400
 • 15

با اختصاص نیمی از ظرفیت فروش ایران خودرو به مادران، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مجلس شورای اسلامی، به ایستگاه خودروسازان رسید. ایران خودرو اعلام کرده نیمی از ظرفیت فروش فوق‌العاده خودروهایش را به زنانی اختصاص داده که دو فرزند یا بیشتر دارند. اما شرایط فروش خودرو به بانوان دارای دو فرزند چیست؟

 

طرح فروش فوق‌العاده اسفندماه ایران خودرو از فردا ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ آغاز می‌شود. طرحی که در آن ایران خودرو قرار است چهار خودرو را با قیمت قطعی و مدت زمان تحویل سه ماهه بفروشد.اگرچه خرید خودرو با قیمت دولتی نیازمند ثبت‌نام و انجام قرعه‌کشی است، اما ایران خودرو اعلام کرده به زنانی که دارای دو فرزند و بیشتر باشند، خودروی بدون قرعه‌کشی می‌دهد! یعنی این افراد تنها باید در سامانه فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو ثبت‌نام کنند و بعد از آن بدون قرعه‌کشی می‌توانند صاحب خودرویی شوند که حداقل ۱۰۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان ارزانتر از بازار است، مورد تکمیل کننده این سود باد آورده نیز این است که ایران خودرو اعلام کرده سند خودروهای عرضه شده در این طرح آزاد خواهد بود.

کدام بانوان بدون قرعه‌کشی خودرو می‌گیرند؟

اما کدام زنان مشمول فروش فوق‌العاده ایران خودرو می‌شوند؟ در اطلاعیه این سازمان آمده زنانی خودروی بدون قرعه‌کشی می‌‌گیرند که دارای دو فرزند و بیشتر باشند. اما داشتن دو فرزند و بیشتر یک شرط مهم دارد. آن هم اینکه فرزند دوم یا سوم آنها بعد از تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ به دنیا آمده باشد. مادرانی که چنین شرایطی را ندارند، مشمول خرید خودروی بدون قرعه‌کشی نمی‌شوند.

این خودروساز گفته نیمی از ظرفیت فروش فوق‌العاده اسفندماه خود را به زنان دارای فرزند تخصیص داده و این افراد بدون قرعه‌کشی صاحب خودرو می‌شوند. اما تاکید شده اگر تعداد زنانی که برای خودرو ثبت‌نام می‌کنند، بیش از ظرفیت در نظر گرفته شده باشد، این خودروساز مجبور به انجام قرعه‌کشی است.

در غیر این صورت، تمامی مادران مشمول که شرایط آنها به تایید سازمان‌های ذیربط برسد، امکان واریز وجه میسر می‌شود.

زمان آغاز طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو دهم تا ۱۲ اسفند ماه است. این طرح از فردا دهم اسفند ماه آغاز می‌شود و تا پنج‌شنبه ۱۲ اسفند ماه ادامه پیدا می‌کند.
قیمت این خودروها قطعی است و زمان تحویل آنها سه ماه پس از واریز وجه اعلام شده است.

در این طرح، چهار خودرو پژو پارس، پژو پارس TU5، پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه‌ای و دناپلاس توربو عرضه می‌شود.

قیمت پژو پارس در فروش فوق‌العاده اسفند ماه ایران خودرو ۱۶۹ میلیون تومان است. اما قیمت بازار آزاد پژوپارس در بازار، ۲۸۱ میلیون تومان است.

قیمت کارخانه پژو پارس TU5 حدود ۱۷۶ میلیون تومان است اما قیمت بازار آزاد پژو پارس ۳۳۴ میلیون تومان عنوان شده است.

قیمت بازار آزاد پژو ۲۰۷ دستی ۳۶۳ میلیون تومان است. اما قیمت این خودرو برای افرادی که در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو برنده شوند، ۲۳۵ میلیون تومان است.

قیمت کارخانه و بازار آزاد دناپلاس توربو حدود ۸۰ میلیون تومان است. چون قیمت کارخانه دناپلاس ۳۹۷ میلیون اعلام شده اما قیمت بازار آزاد دناپلاس ۴۸۵ میلیون تومان است.

متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده اسفند ایران خودرو می‌توانند به لینک esale.ikco.ir مراجعه کنند.

کمک بلاعوض ۱۵۰ میلیونی به بانوان

طرح تخصیص خودروی بدون قرعه‌کشی به زنان دارای دو فرزند، یکی از بخش‌های قانون جوانی جمعیت و قانون حمایت از خانواده است که آبان ماه امسال در مجلس و شورای نگهبان به تصویب رسید. فروش خودرو با قیمت دولتی به زنان، یکی از مشوق‌های فرزندآوری طرح جوانی جمعیت است.

به عبارتی به نظر می‌رسد این پیشنهاد مجلس از این نظر مطرح شده که مادران دارای فرزند دوم با استفاده از این امتیاز می‌توانند از یارانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی خودرو استفاده کنند. یا به نوعی وام بلاعوض بگیرند.

 


نظرات

 • شمسی شمسی (9 فروردین 1401 ساعت 00:40)

  خخخخخخخخخ
  ای جونم
  حال میکنم که همه جوره دارین حالشو میبرین

 • امید امید (19 اسفند 1400 ساعت 01:13)

  اولا دروغ ثانیا اگه راسته هم میدین به فامیل خودتون خخخخخ چون سیستم فامیلی هستتتتت خخختت

 • مظاهر مظاهر (18 اسفند 1400 ساعت 12:46)

  سلام... حالا که مادران دوفرزند به بالا میتونن ثبت نام کنند و خودرو بگیرن خواهشن به مادران داغ دیده که فرزند خردسال خود رو از دست دادن هم این طرح رو بزارید

 • عدل عدل (18 اسفند 1400 ساعت 12:26)

  اگه راست میگن بدون قید و شرط خودرو به آنها بدهند ،دنبال بهانه اند که به همه خودرو ندهند.مشخصه که تعدادشون از ۲۰۰۰ خودرو که در نظر گرفتید خیلی بیشتره یعنی پارتی بازی...

 • سلام ما8 پرزند دارم ب ما بدی سلام ما8 پرزند دارم ب ما بدی (18 اسفند 1400 ساعت 12:19)

  من ندارم ماشین

 • فاطمه فاطمه (18 اسفند 1400 ساعت 11:45)

  فقط باید الان بچه دار شوی من که ۴ تا دارم چرا به ما نمی دهید لااقل بدهید ما هم دلم خوش باشه زودتر عروس ودامادشان کنیم

 • خسرو خسرو (18 اسفند 1400 ساعت 11:18)

  سلام سر کاری بود حق ثبت ونام هم الکی رفت کلی پول برجیب زدن

 • حسین حسین (18 اسفند 1400 ساعت 11:09)

  بازهم تحریک بازارو گرانفروشی

 • امین امین (18 اسفند 1400 ساعت 10:55)

  چرا همه چیز عوض کردن اول گفتن مادرانی که فرزند سوم درسال 99به بعد تولد داشته باشند وام فرزند سوم ساواک خودرو می دن

 • مهدی مهدی (18 اسفند 1400 ساعت 08:30)

  ۱۵۰ملیون تومان خرج ی سال و نهایتا دوسال بچس!بجای اینکارا گرونی رو حل کنید مشکلات اقتصادی رو حل کنید.شغل ایجاد گنید و ... خود مردم اقدام ب فرزنداوری میکنند.۱۰ یا ۱۵سال پیش مگه ماشین میدادن ک مردم بچه میاوردند؟؟؟؟

 • مهدی دارا مهدی دارا (18 اسفند 1400 ساعت 00:19)

  واقعا دولت بی کفایتی داریم باعث تاسف هستش که این مسئولین دارن برامون تصمیم میگیرن یعنی که چی ابان 1400بچه بدنیا اومده باشه حتما خودشون یا بچه هاشون تو. اینماه بچه بدنیا آوردن چرا نمیگی از اول سال 1400که بیشتر ... شد تو کشور وگرونی بی داد کرده که واقعا بچه آوردن هنربود من خودم سومین فرزندم وتو همین سال تیرماه آوردم که حتا بعضی ها یدونه فرزندشون هم با ترس ولرز میارن با این خرج ومخارج گرون

 • نیما نیما (12 اسفند 1400 ساعت 11:31)

  با این چیزها مردم بچه نمیارن شما برید مشکلات اقتصادی کار گرونی امنیت شغلی ودرامد... حل کنید طرف بچه به دنیا بیاره خرجشو تو این گرونی از کجا بیاره خاک تو سرتون کیا دارن مملکت میچرخونن نیازی به این همه بذل وبخشش نیست

 • مهدی مهدی (11 اسفند 1400 ساعت 19:18)

  شما جیب مارو نزن کمک پیش کشت

 • عدالت عدالت (11 اسفند 1400 ساعت 15:45)

  مجلسی با رفتارهای نمایشی و فاقد صلاحیت های علمی.
  بازنشسته ها، رانتی ها و یا بی تجربه هایی که نمی دانند باید چکار کنند.
  از روزی که اومدن به جای حل مشکل خودور و مشکل تولید هر روز بلای جدیدی سر مردم میارن
  یک خانواده با چند فرزند که هر روز کرایه فرزندان و والدین برای رفتن به مدرسه یا سر کار بالای 100هزارتومان می شود چطور نسبت به مادری که بعد از آبان زاییده اولویت نداره؟

 • ئدذدد ئدذدد (11 اسفند 1400 ساعت 11:54)

  سلام
  واقعا مملکت مسخره ای در بعضی زمینه ها داریم.
  متخصص پخش رانت است.
  اونی که قبل از 1400 دو تا بچه داره مادر نیست.
  بیت المال را بی جهت تخصیص می دهید.
  واقعا جای عقل و عقلا در کشور ما خالی است.