1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار خودرو
 4. افزایش کرایه های تاکسی، اتوبوس و مترو از ابتدای اردیبهشت

افزایش کرایه های تاکسی، اتوبوس و مترو از ابتدای اردیبهشت

14 فروردین 1401
 • 3

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران نرخ کرایه تاکسی، بلیط اتوبوس و تمامی وسایل حمل و نقل عمومی در سال جاری 25 درصد افزایش یافته و این افزایش قیمت از اول اردیبهشت ماه اعمال خواهد شد. 
 نرخ بلیت متروی تهران برای سال 1401 با افزایش 25 درصدی به تصویب رسید و بر این اساس قیمت بلیط خط تک سفره 2500 تومان، بلیت تک سفره حومه(خط ۵) ۱۵۰۰ تومان، تک سفره هشتگرد ۷۵۰۰ تومان و  بلیت تک سفره فرودگاه امام خمینی۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود.

 اعضای شورای شهر تهران در بهمن ماه سال گذشته، لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی و نرخ بلیت مترو و اتوبوس را بررسی کردند و بعد از رایزنی های مختلف مصوب شد که حداکثر نرخ کرایه حمل و نقل عمومی یعنی اتوبوس، مترو و تاکسی ۲۵ درصد باشد.

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی شهر تهران به‌طور متوسط ۲۵ درصد در سال ۱۴۰۱ افزایش می یابد؛ اما از آنجایی که در برخی خطوط مبلغ کرایه خرد و نامتناسب است مقرر شد که به آن ها اجازه داده شود که تا سقف حداکثر ۳۵ درصد افزایش کرایه داشته باشند تا نرخ کرایه متناسب و رند شود. در این میان البته نرخ کرایه خطوط مینی بوسرانی هم در سال جدید  ۱.۲ نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی آنهم بر مبنای طول خطوط تعیین شده است.

همچنین طبق مصوبه شورا مقرر شد که افزایش نرخ کرایه انواع تاکسی همچون اتوبوس در شهر تهران نیز در سال ۱۴۰۱، به‌طور میانگین ۲۵ درصد و تا ۳۵ سقف درصد نسبت به نرخ‌های پایه مصوب سال ۱۴۰۰ افزایش یابد.
این درحالی است که این مبالغ برای بلیت تک سفره است و بلیت های مدت دار نیز براساس مبلغ پرداختی،  شارژ می شود.

به گزارش ایسنا،  همچنین براساس مصوبه شورای شهر تهران همچون سنوات گذشته خانواده شهدا، معلولین، جانبازان از تحفیف ۱۰۰ درصد و دانش آموزان و دانشجویان از تخفیف ۵۰ درصد بلیت مترو و اتوبوس برخوردارند و خبرنگارانی که طرح ترافیک نگیرند نیز می‌تواننداز کارت بلیت ۴۰۰ هزار تومانی و افراد بالای ۶۵ سال دارای کارت منزلت هم از تخفیف ۹۰ درصد استفاده می کنند.

به گزارش ایسنا، ناصر امانی نماینده شورای شهر تهران در هیات تطبیق فرمانداری به ایسنا گفت:  فرمانداری تهران  مصوبه شورای شهر در مورد افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرابه تاکسی و بلیت مترو و اتوبوس را تصویب کرده است و براین اساس مقرر شده که از ابتدای اردیبهشت ماه افزایش نرخ‌ها اعمال شود.

منبع ایسنا


نظرات

 • rmin rmin (16 فروردین 1401 ساعت 07:26)

  بقول اون تيکه کلام تو طنز زيرخاکي:
  کجاي کاري پري خانمممم....... همه خودجو بالا بردن کرايه هارو! اونم حداقل 1000تومن..مسئولينم مث هميشه...باقالي!

 • کارمند کارمند (15 فروردین 1401 ساعت 14:47)

  لعنت بر مسئولین

 • رضا رضا (15 فروردین 1401 ساعت 07:32)

  من بنا به درخواست مسئولین مشغول بچه درست کردن جهت ازدیاد جمعیت هستم هرچی میزنم نمیگیره. هفته ایی سه بار میرم دکتر آیا تخفیف بلیط مترو شامل من میشه؟