1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. نارضایتی کاربران از افزایش قیمت تاکسی های اینترنتی

نارضایتی کاربران از افزایش قیمت تاکسی های اینترنتی

10 خرداد 1401
 • 8

علی رغم تکذیب خبر افزایش قیمت تاکسی های اینترنتی، صاحبان این پلتفرم ها، ترفندهای جدیدی را برای افزایش قیمت به کار می برند که نارضایتی کاربران را در پی داشته است. استفاده رانندگان از روش هایی که برای افزایش قیمت به کار برده می شود، نیاز به شفاف سازی در زمینه وضعیت درآمد تاکسی های اینترنتی را الزامی می کند.

کاربرانی که از این پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند این قیمت‌ها را منصفانه نمی دانند و به افزایش کرایه‌ها اعتراض دارند؛ این اعتراض البته فقط شامل حال کاربران نمی‌شود و رانندگان هم به عدم افزایش کرایه ها اعتراض دارند؛ افزایش قیمتی بدون ضابطه به خصوص در زمان‌های پیک یا در روزهای خاص.

درواقع مشکل آنجاست که اخیراً تاکسی های اینترنتی، علاوه بر ملاک های تعیین قیمت که شامل ورودی سفر( قیمت پایه)، مدت زمان و مسافت سفر است، میزان عرضه و تقاضا را هم به عنوان عاملی تأثیرگذار در تغییر قیمت اعمال می کنند. بنابراین به نظر می رسد که باید  شفاف سازی کافی در وضعیت درآمد تاکسی های اینترنتی انجام شود.

به عنوان مثال، یکی از مسائلی که این روزها مشکلاتی را برای کاربران تاکسی‌های اینترنتی رقم زده است، گزینه‌ای برای افزایش قیمت کرایه در قبال عجله کاربران است.

این ترفند، بستری را فراهم کرده که برخی از رانندگان تنها سفرهایی را بپذیرند که کاربر در آن اعلام کرده  که عجله دارد. این گزینه بیش از ۲۰ درصد به کرایه اصلی اضافه می‌کند. البته ماجرا به همین گزینه ختم نمی‌شود و گاهی اوقات نیاز است برای قبول کردن سفر از سوی راننده، گزینه‌های دیگری مانند توقف در مسیر را استفاده کرد تا با افزایش قیمت، سفر از نظر راننده به‌صرفه بیاید و آن را بپذیرد.

منبع ایرنا


نظرات

 • شاهپور شاهپور (12 خرداد 1401 ساعت 14:03)

  اوضاع شیر تو شیر و کار از دست همه در رفته، پول ملی شده بی ارزش و علف خرس ، اقتصاد هم که مال خر است .

 • اسماعیل بابایی اسماعیل بابایی (11 خرداد 1401 ساعت 23:28)

  با سلام من هم در اسنپ کار میکنم هم خانواده از خدمات اسنپ استفاده می کنند
  قیمت های اسنپ خیلی پایین است با این تورم و گرانی وسایل نمی صرفد نه برای مساف نه برای راننده

 • حمید حمید (11 خرداد 1401 ساعت 22:29)

  دلخوری و ناراحتی نداره که برادر من ... با تاکسی تلفنی محله تون با 2 برابر کرایه بیشتر از تاکسی اینترنتی برید به مقصدتون ....با اتوبوس عمومی جابجا شو....پیاده برید سره خیابان رو پاهای مبارکتون وایستید تا یه نفر دلش براتون بسوزه و با منت و با 2 برابر قیمت کرایه تاکسی اینترنتی به مقصد برسوندتون...نمیتونی هزینشو بدی با وسایل عمومی دولتی برو... راننده که استخدام نکردید که بخوایید مفت و مجانی جابجاتون کنند... از مبدا سوار میشی و لم میدی تا مقصدت بعد هم برا سنار کرایه که بیشترش هزینه استهلاک خودرو و سوخت و درمان کمر و زانو و اعصاب و بیمه میشه میای اعتراض بی جا میکنید ... یه روز برو تو اسنپ و تپسی تمام وقت کار کن ببینم فرداش هم میتونی از خستگی بری سره کار؟؟؟

 • رضا رضا (11 خرداد 1401 ساعت 12:32)

  مسافرینی که خیلی ناراحتند می توانند تشریف ببرند سر خیابان خطی سوار بشن و تیکه تیکه به مسیرشون برسن ، یک سری آدمها توقع دارن اون پشت لم بدن با ژست کامل طوریکه انگار راننده شخصیشون هستی بعد با دو زار کرایه بری از در خونه سوارشون کنی تا در خونه مقصد هم پیاده شون کنی

 • میثم میثم (11 خرداد 1401 ساعت 06:45)

  ناراحتن سوار نشن کسی مجیورشون نکرده همه چیز چند برابر شده شهرداری هزینه ی طرح رو دو برابر کرده نمی بینید رفتم یه دندون عصب کشی و روکش شده چهار و پونصد اونو نمی بینید دوزار کرایه ی اسنپ که نصفش هزینس نه بیمه ای نه آینده ای نه امنیت شغلی ماشین خراب بشه تصادف کنیم بی کار می شیم، این چشتونو داره در میاره

 • سینا سینا (11 خرداد 1401 ساعت 01:52)

  واقعا چقدر جاهلانه نوشته شده این متن .....نرخ کرایه ها طوریه که برای راننده هیچ چیزی از کرایه نمیمونه با این گرونی ها

 • خلیلی خلیلی (11 خرداد 1401 ساعت 01:29)

  سلام.
  ۱- در حمل و نقل مسافر درون یا برون شهری تعداد نفرات لحاظ میگردد که در تاکسی اینترنتی نمی شود.
  ۲- در حمل و نقل اینترنتی هزینه تماس با مسافر در قبض راننده لحاظ نمیشود.
  ۳- برخی تماسها هرز بوده و در زمان حضور خودرو پاسخ داده نمی شوند که هزینه مازاد بر راننده تحمیل می گردد
  ۴- برخی مسافرها مقصد خود را جدا از محل مقصد در انتهای کار اعلام میدارند که متاسفانه در هزینه لحاظ نمی شود.
  ۵- با در نظر گرفتن هزینه به کیلومتر و مقایسه ان با تاکسی های تلفنی نه تنها خدمات تاکسی اینترنتی گران نیست بلکه مجانی هم محاسبه می گردد.
  ۶- با در نظر گرفتن گرانی قطعات و اجرت تعمیرات و هزینه های جانبی همچون تعویض روغن و غیرو درآمد اسنپ برای راننده به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.
  ۷- گاها برای رسیدن به مبدا کیلومترها رانندگی نیاز است که در هزینه مسافر لحاظ نمیگردد.
  بله اینها و عیوب دیگر افات خدمات تاکسی های اینترنتی است که اگر لحاظ نشوند باید شاهد افول انها بود.

 • مهدی مهدی (11 خرداد 1401 ساعت 00:11)

  روغن خودرو و لاسیک و قطعات امروز به صورت کاملا قانونی افزایش قیمت دادند حالا چرا تاکسیها باید نرخ را افزایش ندهند!!!همه چیز باید افزایش پیدا کنه الا تاکسی؟انصاف هم خوب چیزیه