1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. قیمت خودرو کاهشی شد؛ تیبا کمتر از 200 میلیون

قیمت خودرو کاهشی شد؛ تیبا کمتر از 200 میلیون

15 خرداد 1401
  • 0

امروز هم قیمت خودرو در بازار با ریزش همراه بود. این کاهش قیمت از سقوط ۴۰ میلیون تومانی قیمت سمند ال.ایکس خبر می دهد. دو خودروی تیبا و پراید نیز بار دیگر، با قیمت کمتر از 200 میلیون تومان معامله شدند.
بازار خودرو از اواسط اردیبهشت سال جاری سیر نزولی را تجربه کرد. این روند امروز هم ادامه یافت و قیمت خودرو در بازار با سرعت بیشتری رو به سقوط رفت.

امروز در بازار معاملات تهران قیمت تیبا صفر ۱۴۰۱ به ۱۹۴ میلیون تومان کاهش یافت. تیبا هاچ‌بک سال نیز ۲۰۴ میلیون تومان معامله شد. در بازار هاچ‌بک صفر کیلومتر مدل ۱۳۹۹ با قیمت ۱۹۰ میلیون تومان قیمت خورد.

همچنین قیمت پراید ۱۳۱ SE مدل ۱۳۹۹ تا ۱۸۲ میلیون تومان کاهش یافت. پراید ۱۱۱ اما همچنان مقاومت بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها از خود نشان می‌دهد و بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.
در این میان، سمند رکورددار افت قیمت خودرو در خرداد است. سمند ال.ایکس که تا اواخر اردیبهشت رکورددار رشد قیمت بود و تا ۳۴۰ میلیون تومان هم پیش رفت، در نیمه خرداد با سقوط ۴۰ میلیون تومانی مواجه شد. اما برای ال.ایکس ۳۰۰ میلیون تومانی هم مشتری خاصی پیدا نمی‌شود.

همچنین سمند سورن نیز در ۱۵ روز اخیر ۳۸ میلیون تومان از ارزش خود را از دست داد تا در نیمه خرداد سال جاری ۳۵۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شود.

با شروع خرداد ۱۴۰۱ عوامل مهمی دست به دست‌ هم دادند تا قیمت خودرو داخلی وارد سراشیبی شود. گرچه مسئولان کشور سعی دارند این روند را به افزایش تولید و عرضه خودرو ارتباط دهند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد در پایان سال ۱۴۰۰، خودروسازان با افت حدود سه درصدی تولید مواجه شدند. این در حالی است که تعداد شرکت‌کنندگان در طرح‌های پیش‌فروش خودروسازان خود گواهی بر افزایش میزان تقاضا در هر دوره است. از این رو، از منظر عرضه و تقاضا فشار روی افزایش نرخ است تا کاهش قیمت خودرو.

در هفته‌های اخیر رکود قیمت خودرو با رکود معاملات در بازار همراه شد. به نظر می رسد کاهش تعداد مشتریان در بازار منجر شد که فروشندگان قیمت خودروها را با نرخ کمتری اعلام کنند. با این وجود، کاهش نرخ خودرو هم نقش مشتریان از متقاضی صرف به خریدار تغییر نداد.نظرات