1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. به دلایل محرمانه، عرضه دو خودرو پرطرفدار در بورس کالا ملغی شد

به دلایل محرمانه، عرضه دو خودرو پرطرفدار در بورس کالا ملغی شد

18 خرداد 1401
  • 0

 معامله ۴۳۰ دستگاه فیدلیتی و دیگنیتی در بورس کالا که قرار بود امروز اتفاق بیفتد، به دلایل محرمانه منتفی اعلام شد. 

وزارت صنعت، معدن و تجارت عرضه این دو خودرو که قرار بود از امروز 18 خرداد، در بورس کالا معامله شود را ملغی کرد.

در حالی که ثبت سفارش فیدلیتی و دیگنیتی، دو خودروی شرکت بهمن موتوراز ۱۱ خرداد در بورس کالا آغاز شده و قرار بود این دو خودرو ۱۸ خرداد در تالار خودروی بورس کالا عرضه شوند.ولی وزارت صمت با ابلاغ دو نامه جداگانه خطاب به مدیرعامل بورس کالا و شرکت‌های کارگزاری این عرضه را منتفی و علت آن را محرمانه عنوان کرده است.

براساس نامه‌ای که امروز از سوی منوچهر منطقی معاون حمل و نقل و خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت خطاب به حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا نوشته شد، عرضه خودرو در بورس کالا مغایر با مصوبات تنظیم قیمت وزارت صمت تشخیص داده شد:

عطف به نامه مورخ 2 خرداد 1401 سرپرست دفتر صنایع خودرو و عطف نامه مورخ 17 اردیبهشت 1401 مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی، به اطلاع می‌رساند طی نامه مورخ 10 آبان 1400 در شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ 28 مهر 1400 مسئولیت تنظیم بازار خودرو از جمله تدوین و ابلاغ راهنماها و دستورالعمل‌های تنظیم قیمت برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت و با هماهنگی ستاد تنظیم بازار است. به موجب این مصوبه خودروهایی که بر مبنای مصوبه‌های شورای رقابت مستثنی از نظام قیمت‌گذاری بودند، هم شامل مصوبه فوق می‌شوند، لذا عرضه خودرو در بورس کالا مغایر این مصوبه است. مصوبه به صورت جداگانه ارسال خواهد شد.

پیشتر بورس کالا اعلام کرده بود که ثبت سفارش خودروهای وارداتی دیگنیتی و فیدلیتی از 11 تا 18 خرداد انجام شده است و متقاضیان 30 درصد پول خودرو را پرداخت کرده اند، اما طبق یک تصمیم ناگهانی و یکباره، طبق مصوبه ای که در تاریخ 17 خرداد 1401 تصویب شده است، عرضه خودروهای خارجی در بورس کالا متوقف شد.

با دلایل محرمانه، عرضه دو خودرو پرطرفدار در بورس کالا تعلیق شد.jpg

 

 نظرات