1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. تقاضای بالا برای خودرو در آمریکا، به رغم افزایش قیمت بنزین

تقاضای بالا برای خودرو در آمریکا، به رغم افزایش قیمت بنزین

26 خرداد 1401
  • 0

مدیران ارشد جنرال موتورز و فورد موتور اعلام کردند که با وجود افزایش نرخ‌های بهره و افزایش بی‌سابقه قیمت‌ بنزین، تقاضای مصرف‌کننده در ایالات‌متحده برای خودرو و کامیون همچنان به قوت خود باقی است.

با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو برای مبارزه با افزایش قیمت‌های مصرف‌کننده، نشانه‌هایی از کاهش تقاضا نیست. پل یاکوبسون، مدیر مالی جنرال موتورز، به سرمایه‌گذاران گفت که قیمت خودروهای جدید بالاست و موجودی خودروها و کامیون‌های فروخته نشده همچنان پایین است.

یاکوبسون گفت که جنرال موتورز توانسته است با افزایش قیمت‌ها و کاهش هزینه‌ها، ۵ میلیارد دلار هزینه‌های زنجیره تامین بالاتر را جبران کند. او مجددا اهداف مالی قبلی جنرال موتورز و هدف آن را برای افزایش تولید خودرو برای سال ۲۰۲۲ به میزان ۲۵ تا ۳۰ درصد از سال ۲۰۲۱ تایید کرد. جان لاولر، مدیر مالی فورد، گفت که با قوی ماندن قیمت‌ها، تقاضا همچنان باقی می‌ماند.

به گزارش رویترز، لاولر و یاکوبسون گفتند که اگر اقتصاد ایالات‌متحده وارد رکود شود، موجودی اندک برای شرکت‌هایشان مفید خواهد بود.

یاکوبسون گفت که مدیریت جنرال موتورز در مورد اضافه‌کردن کارکنان بسیار محتاط است و در حال بررسی برنامه‌ هزینه‌های سرمایه‌ای است. او افزود، اما این شرکت نمی‌خواهد سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت در وسایل نقلیه الکتریکی، نرم‌افزار و سایر فناوری‌های جدید را کاهش دهد که باعث رشد درآمد می‌شوند.

 
منبع رویترز


نظرات