1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. رونمایی از سورن پلاس دوگانه سوز؛ خودرویی که جای سمند را می گیرد

رونمایی از سورن پلاس دوگانه سوز؛ خودرویی که جای سمند را می گیرد

14 تیر 1401
  • 1

مراسم رونمایی از خودروی دوگانه‌سوز سورن‌پلاس با عنوان جایگزین سمند و با هدف توسعه صنعت سی ان جی، امروز با حضور جمعی از مسئولان کشور برگزار شد.

خودروی سورن پلاس با حضور رضا کاظم‌نژاد، سرپرست پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و مهدی خطیبی، مدیرعامل ایران‌خودرو در حاشیه سومین نمایشگاه شهر هوشمند غرفه سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها واقع در محل مصلای تهران رونمایی شد.

خودرو دوگانه‌سوز سورن‌پلاس همسو با اجرای قرارداد تولید ۴۵ هزار خودرو تاکسی و وانت دوگانه‌سوز تولید شده است و با بررسی و طراحی ایمنی و امکانات رفاهی، از مردادماه با جایگزین شدن خودروهای تاکسی سمند در اختیار مصرف‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

قرارداد حمایت مالی تولید ۴۵ هزار خودرو وانت و تاکسی دوگانه‌سوز، اعم از ۴۰ هزار دستگاه خودرو تاکسی و ۵ هزار دستگاه خودرو وانت آذرماه سال گذشته بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و ایران‌خودرو امضا شد.

این قرارداد براساس مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر طرح حمایت از تولید و تبدیل کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای دوگانه‌سوز عمومی، تاکسی، ون (تاکسی)، وانت و مسافربر شخصی بنزینی به سی‌ان‌جی‌سوز و به‌منظور جایگزینی استفاده از گاز طبیعی به‌عنوان سوخت پاک امضا شد.

 
منبع شانا


نظرات

  • بابك بابك (15 تیر 1401 ساعت 12:24)

    تاكسي راني نياز به خودرو اتوماتيك داره ، در سال 2022 خودرو گريبكس دستي براي راننده تاكسي آن هم براي رانندگي در تهران انتخاب درستي نيست.