1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. شروط سازمان استاندارد برای شماره گذاری تیبا و سمند و ایفای تعهدات خودروسازان به مشتریان

شروط سازمان استاندارد برای شماره گذاری تیبا و سمند و ایفای تعهدات خودروسازان به مشتریان

27 تیر 1401
  • 2

رئیس سازمان استاندارد از شروط این سازمان برای شماره گذاری خودروهای تیبا و سمند و ایفای تعهدات خودروسازان به مشتریان خبر داد.

مهدی اسلام پناه، در خصوص وضعیت شماره گذاری خودروهای سمند و تیبا، اظهار داشت: سازمان استاندارد جلسات مختلفی را با وزیر صنعت و مسئولان وزارت صمت برای بررسی وضعیت صنایع مختلف برگزار می کند. در همین ارتباط روز گذشته نیز جلسه ای با وزیر صنعت برگزار شد. در این جلسه موضوعات مختلفی در حوزه خودرو و صنایع دیگر مطرح شد.

وی با اعلام اینکه در این جلسه در خصوص تعیین و تکلیف شماره گذاری خودروهای تیبا و سمند نیز مباحثی مطرح شد، افزود: قرار شده خودروسازان با رعایت شروطی تعهدات خود را در محصولات تیبا و سمند نسبت به خریداران انجام دهند.

رئیس سازمان استاندارد با اعلام اینکه ما معتقدیم باید محصول باکیفیت در اختیار مردم قرار گیرد، گفت: قرار است خودروسازان قالب شروطی از جمله امکان جایگزینی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش رایگان از سه تا پنج سال به همراه رفع عیوب خودروها و انعقاد قراردادی جهت رضایت مشتری تعهدات خود را در این دو محصول انجام دهند.

اسلام پناه با تاکید براینکه ما به هیچ عنوان حاضر به تضییع حقوق مردم نیستیم، تصریح کرد: بعد از شش ماه از حضور خود در سازمان استاندارد خط تولید 4 خودروی بی کیفیت را متوقف کرده ایم این موضوع یک توفیق قابل توجه به شمار می اید.

وی اضافه کرد: در کنار این موضوع برنامه تحول در کیفیت محصولات نیز به خودروسازان ارائه شده تا مردم گام به گام تغییرات کیفی را در محصولات مشاهده کنند.

رئیس سازمان استاندارد ادامه داد: گواهی تاییدیه استاندارد همچنان یک ماهه است و خوروسازان موظفند به صورت ماهانه در چارچوب استانداردها محصولات را تولید کنند.

سازمان ملی استاندارد در اوایل خردادماه امسال اعتبار ایمنی سه خودروی سمند، تیبا صندوقدار و تیبا 2 را تمدید نکرد و بر این اساس این خودرو‌ها شماره گذاری نمی شدند.

 
منبع تسنیم


نظرات

  • حسن روحانی حسن روحانی (28 تیر 1401 ساعت 13:38)

    منظور شما از شروط چیه؟ چند سال پیش هم پلیس همین حرف رو زد ولی هیچ تغییر کیفیتی که حاصل نشد، بدتر هم شد. ولی شماره گذاری روی پراید صورت گرفت. حالا شما هم همین رویه رو در پیش گرفتید. خودرو ساز سر کیسه رو شل کنه تا شما هم مجوز استاندارد و تولید بدید. خدا ازتون نگذره که جون مردم را با پول عوض میکنید.

  • ناشناس ناشناس (28 تیر 1401 ساعت 09:34)

    منظور از رضایت مشتری چیست؟ هیچ محصول تولید داخل مورد رضایت مردم نیست. ولی بد نیست توجهی به قیمت بازار بکنید. اختلاف قیمت تیبا 2 و کوئیک در طول یک الی دو سال گذشته مشخص کننده رضایت مشتری است. اگر رضایت نبود باید اختلاف قیمت بیشتر می شد ولی برعکس شده است.