1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار خودرو
 4. فاصله چندمیلیونی قیمت خودروهای پرتیراژ از کارخانه تا بازار

فاصله چندمیلیونی قیمت خودروهای پرتیراژ از کارخانه تا بازار

18 مرداد 1401
 • 1

محصولات ایران خودرو در بازار امروز، سه شنبه  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ نشان می دهد که قیمت محصولات این شرکت در بازار آزاد کماکان فاصله زیادی با قیمت کارخانه دارند. این تفاوت قیمت در بعضی محصولات به بیش از صد میلیون تومان نیز رسیده است.

مقایسه قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا حاکی از آن است که کاهش قیمت خودرو در کشور، غالباً شامل محصولات سایپا و به خصوص خودروهایی نظیر کوییک و شاهین است؛ یعنی خودروهایی که روند تخصیص آنها در سامانه یکپارچه فروش خودرو نیز بدون قرعه کشی بود و البته با استقبال زیادی هم مواجه نشدند.

از سوی دیگر امروز، در مهمترین معاملات خودرو‌های پرتیراژ ایران خودرو، پژو پارس سال، از قیمت ۳۱۷ تا ۴۹۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ نیز، معادل ۳۰۲ میلیون تومان داد و ستد شد؛ در حالی که قیمت این دو خودرو در کارخانه به ترتیب 169 میلیون و 906 هزار تومان و 150 ملیون و 175 هزار تومان تعیین شده است. با بررسی نرخ محصولات ایران خودرو در تیرماه، به نظر می رسد که این خودروها افزایش یک الی 50 میلیون تومانی در نسبت به ماه گذشته تجربه کرده اند.

قیمت خودروهای پرتیراژ همچنان رو به افزایش.webp

 نظرات

 • تاسف تاسف (19 مرداد 1401 ساعت 10:28)

  تنها دلیلش احتکار ایران خودرو به بهانه نداشتن قطعه و عدم تولید با تیراژ مناسب هست تا بهانه ای باشه برای افزایش قیمت کارخانه.
  روشی که چند ساله دارن ادامه میدن.
  محصولات سایپا هم که همون پراید تقویت شده است!! کشش نداشت که بخوان بیشتر از این قیمت هاشون رو بالا ببرن و فقط خودرو شاهین هست که دارن به قیمت دلخواه شون میفروشن.

  تا مردم میخرن وضع همینه...............

  "از ماست که بر ماست"