1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. سفر وزیر صمت به روسیه؛ ۵۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه خودرو مسکو شرکت می‌کنند

سفر وزیر صمت به روسیه؛ ۵۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه خودرو مسکو شرکت می‌کنند

29 مرداد 1401
  • 0

خبرگزاری تاس روسیه گزارش داد که سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران ۲۲ اوت ( یکم شهریور ) در مراسم افتتاح غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی خودرو و قطعات یدکی مسکو که با حضور ۵۰ شرکت ایرانی برگزار می شود، شرکت خواهد کرد .

تاس نوشت: هیئتی به سرپرستی فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مراسم افتتاحیه غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی خودرو و قطعات یدکی مسکو 2022 به مسکو می‌رود.

براساس گزارش‌ها، بیش از 50 شرکت ایرانی فعال در حوزه خودرو و قطعات خودرو حضور دارند.

نمایشگاه روسیه از 31 مرداد تا سوم شهریورماه 1401 (برابر با 22 تا 25 اوت 2022) در محل نمایشگاه های بین المللی مسکو (Expo Center) با حضور حدود 600  شرکت از 18 کشور و در 30‌ هزار متر فضای نمایشگاهی برگزار می شود.

ایران تنها کشوری است که بالاترین متراژ غرفه های متمرکز یک کشور را در نمایشگاه روسیه با بیش از 900‌ مترمربع غرفه نمایشگاهی در سالنی به مساحت یک‌هزار و 700 متر مربع در اختیار دارد که در طول تاریخ نمایشگاه های برون‌مرزی بی‌نظیر است.

«کاظم جلالی»، سفیر ایران در مسکو نیز به منظور انجام رایزنی‌ها و آخرین هماهنگی‌ها پیرامون هرچه بهتر برگزار شدن پاویون ایران در نمایشگاه خودرو و قطعات یدکی "اتومکانیکا" مسکو و همچنین سفر «سیدرضا فاطمی امین»، وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و هیات همراه  روز چهارشنبه 26 مرداد ماه با «آلبرت کریمف»، معاون وزیر صنعت و بازرگانی فدراسیون روسیه ملاقات و گفتگو کرد.

 

منبع ایرنا


نظرات