1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه ثبت نام و فروش خودرو
 4. فروش ایران خودرو
 5. فروش وانت آریسان جدید به زودی آغاز می شود + فیلم و مشخصات

فروش وانت آریسان جدید به زودی آغاز می شود + فیلم و مشخصات

فروش وانت آریسان جدید به زودی آغاز می شود + فیلم و مشخصات
7 شهریور 1401
 • 3

شرکت ایران خودرو در روزهای آینده فروش نسل جدید وانت آریسان را با مشخصات اعلام شده، آغاز خواهد کرد.

موتور این خودرو توان تولید نهایت قدرت 96.5 اسب بخار و نهایت گشتاور 146نیوتن متر را دارد. نسخه جدید آریسان، از برخی جهات متفاوت با خودروی قبلی تفاوت های دارد. موتور این خودرو توان تولید نهایت قدرت 96.5 اسب بخار و نهایت گشتاور 146نیوتن متر را دارد. به نظر می رسد که ایران خودرو قصد دارد که به زودی آریسان 2 را وارد کند. در تولید آریسان 2 به جای پیشرانه قبلی، از پیشرانه XU استفاده شده است. نسخه جدید آریسان با موتور ۱.۸ لیتری پژو و ساختار دیفرانسیل جلو روانه بازار می شود و برخلاف نمونه قبلی، محور عقب محسوب نبوده و محور محرک آن چرخ های جلو این خودرو است. همچنین در این نسخه، تغییراتی در قدرت تولیدی پیشرانه و توان خودرو نسبت به نسخه قبلی، ایجاد شده است.


یکی دیگر از ویژگی هایی که این خودرو را از نسخه قبلی متفاوت می کند، قابلیت گازسوز بودن خودرو است که با مخزن مخفی در بخش زیرین محفظه بار، قرار گرفته است. همچنین در نمای جانبیِ آریسان ۲ برچسب های مشکی رنگ نصب شده است تا نمای ظاهری این خودرو این خوودرو تجاری سبک، تا حدودی نسبت به قبل متفاوت به نظر برسد؛ با این حال تفاوت های ظاهری گسترده تری در بخش دماغه خودرو و کابین برای آریسان دیده نمی شد، می شود.

از جمله امکانات این محصول می توان به ترمز جلو دیسکی با سیستم خنک شونده، ترمز عقب کاسه ای و سیستم ترمز ضدقفل، ایربگ راننده و سرنشین جلو، سیستم قفل مرکزی، سنسور دنده عقب، فرمان تلسکوپی و ... اشاره کرد.  

اریسان 2.webp

 
نظرات

 • علی علی (15 شهریور 1401 ساعت 11:17)

  لابد شرکتهای بزرگ خودروسازی نمیدونستن دیفرانسیل ماشینهای باری باید روی چرخ عقب باشد.درضمن مصرف سوخت بالای هشت لیتر وشتاب تاصد کیلومتر درسیزده ثانیه نشانه برخورداری خودرو از تکنولوژی روز نمیباشد.اینکه خودرو سیستم صوتی وروکش صندلی دارد نمیتواندنشانه برخورداری خودرو از امکانات روز باشد.حالا قیمت این خودرو بااین امکانات چقدره؟

 • فاتح فاتح (12 شهریور 1401 ساعت 16:33)

  ماشینهای باری با توجه به قوانین مکانیکی باید دیفرانسیل آن درعقب قرار گیرد عجب به این چیز پیش افتاده توجه نشده

  کورش کورش (15 شهریور 1401 ساعت 19:54)

  وانتهایی در این کلاس دیفرانسیل جلو هستند. مثل وانت ال نود، حتی در زمانی وانت اوپل کورسا هم ساخته شده بود که دیفرانسیل جلو بود. همچنین وانت 206 پلاس