1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. برنامه ریزی مگاموتور برای تولید روزانه 2500 دستگاه قوای محرکه

برنامه ریزی مگاموتور برای تولید روزانه 2500 دستگاه قوای محرکه

11 مهر 1401
  • 0

مدیرعامل مگاموتور ضمن تأکید بر هدف این شرکت برای تولید روزانه 2500 دستگاه قوای محرکه در سال آینده، به تشریح برنامه های آتی این شرکت پرداخت.
 
کیومرث مبلغ ناصری در خصوص هدف گذاری و عملیاتی سازی اهداف آتی این شرکت گفت: برای دست یابی به این ظرفیت تولید نیازمند تغییراتی در خطوط ماشین کاری، خطوط مونتاژ و زنجیره تامین هستیم. با اهداف افزایش بیشتر قطعات اصلی قوای محرکه ۵c، دنده‌های گیربکس، تامین به موقع تمام قطعات و ...، مذاکراتی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه خط مونتاژ جدید این شرکت در حال ساخت است، اضافه کرد: یکی از نقاط کلیدی برای دستیابی به هدف تولید ۲۵۰۰ دستگاه در روز، راه اندازی خط مونتاژی است که بتواند  ظرفیت‌های مونتاژ موتور را افزایش دهد. از این رو در نظر داریم که قبل از پایان سال جاری خط مونتاژی با ظرفیت تولید ۷۰۰ دستگاه در روز را به صورت دو شیفت با کیفیت و استانداردهای روز دنیا راه اندازی کنیم.
 
به گفته مدیرعامل مگاموتور در خط مونتاژ جدید، موتور EC۵ تولید می شود و در اجرای این طرح استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و راکد یکی از اهداف بوده تا میزان سرمایه گذاری دوباره و تکراری را به حداقل برسد.

ناصری از انجام پروژه‌های طراحی قوای محرکه جدید در مگاموتور خبر داد و گفت: با اجرای این ظرفیت سازی و انجام پروژه‌های جدید در پی آن هستیم که امکان تولید خودروهای جدید را برای گروه سایپا فراهم کنیم تا شرکت‌های گروه خودروسازی سایپا که طراحی محصولات جدیدی را در دست اجرا دارند از قوای محرکه مگاموتور تامین شود.
 
 تولید گیربکس اتوماتیک در دستور کار مگاموتور


ناصری  در ادامه به پروژه‌های بهبود کیفیت محصولات اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی برای کاهش آلایندگی و سوخت موتورهای بهبود یافته هدف گذاری شده است و موتور M۱۵GSI، موتور M۲۴+ و موتور P۹۰ از جمله محصولاتی است که زمانبندی لازم جهت تولید آن‌ها انجام و در ماه‌های آتی به ترتیب به ثمرخواهند نشست و به عنوان محصولات جدید که شرایط بهبود یافته کیفی دو چندانی را دارند جایگزین تولیدات گذشته و جاری شرکت خواهند شد.
 
وی در پایان از تولید گیربکس اتوماتیک در برنامه سال آینده این شرکت خبر داد و گفت: یکی از اهداف مگاموتور در سال آینده تولید گیربکس اتوماتیک برای محصولات گروه سایپا است. گیربکس‌های اتوماتیک به تناسب طراحی مدرن خودروهای جدید گروه سایپا و انتظارات بازار در سبد تولید محصولات مگاموتور قرار خواهند گرفت و ما نیاز خودروسازان گروه را از گیربکس اتوماتیک تامین خواهیم کرد.نظرات