1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. تویوتا کرولا ۲۰۲۳ با نمایشگر بزرگ‌تر و قوای محرکه ارتقا یافته معرفی شد

تویوتا کرولا ۲۰۲۳ با نمایشگر بزرگ‌تر و قوای محرکه ارتقا یافته معرفی شد

15 مهر 1401
  • 0

تویوتا کرولا ۲۰۲۳ با برخی تغییرات معرفی شد. شاید در نگاه اول متوجه این تغییرات شوید اما منظور ما چراغ‌ها و جلوپنجره اندکی متفاوت نیست. این خودروی کامپکت که امروز در ژاپن معرفی شده فاقد نشان جلوی تویوتاست و بجای آن از حرف بزرگ C استفاده می‌کند. کرولا بازار ژاپن مدتی است که از این نشان مخصوص خود کرولا استفاده می‌کند. درب پشتی اما لوگوی تویوتا را به همراه دارد و نشان‌های مربوط به قوای محرکه هیبریدی نیز در جلو و عقب نصب شده‌اند.


نسل فعلی کرولا از سال ۲۰۱۸ تاکنون در بازار حضور دارد و تویوتا با اعمال برخی تغییرات آن را تا به امروز حفظ کرده است. تویوتا کرولا ۲۰۲۳ از قوای محرکه ۱.۸ لیتری هیبریدی استفاده می‌کند. این مجموعه از پیشرانه الکتریکی بهبود یافته‌ای استفاده می‌کند. همچنین پیشرانه‌های ۱.۵ و ۲ لیتری بنزینی نیز بازنگری شده‌اند تا مصرف سوخت بهتری داشته باشند. علاوه بر این رنگ‌های بدنه جدیدی نیز قابل انتخاب هستند.

2023 Toyota Corolla 3.webp

 


مشتریان ژاپنی شاهد حذف نمایشگر ۸ اینچی قبلی و استفاده از نمایشگر جدید ۱۰.۵ اینچی با اپل کارپلی بی‌سیم خواهند بود. همچنین با پرداخت مبلغ اضافی می‌توان ارتباط وای فای را داشت. برخی تریم ها نیز به‌صورت استاندارد از حسگرهای پارک سود می‌برند. تویوتا تجهیزات ایمنی کرولا ۲۰۲۳ را نیز بهبود بخشیده و دستیار رانندگی پرو اکتیو را اضافه کرده که از نزدیک شدن بیش از حد خودرو به عابران، دوچرخه‌سواران و خودروهای پارک شده جلوگیری می‌کند.

2023 Toyota Corolla.webp


به نقل از موتور وان، این خودرو در بازار ژاپن از به‌روزرسانی از راه دور سود می‌برد و بنابراین می‌توان ویژگی‌های ایمنی بهبود یافته‌ای را حتی پس از خرید کرولا ۲۰۲۳ دریافت کرد. همچنین سیستم ایمنی پیشگیری از تصادف این خودرو می‌تواند خودروهای روبرویی را تشخیص دهد. قیمت کرولا سدان ۲۰۲۳ در ژاپن از معادل ۱۳۷۰۰ دلار شروع شده و به ۲۰۷۰۰ دلار می‌رسد. مدل استیشن که با پسوند تورینگ شناخته می‌شود قیمت ۱۴۲۰۰ تا ۲۱ هزار دلاری دارد. نسخه هاچبک تویوتا کرولا نیز به عنوان مدل اسپرت عرضه می‌شود و می‌توان آن را با قیمت ۱۵۱۰۰ تا ۲۰۰۰۰ هزار دلار سفارش داد.

2023 Toyota Corolla2.webp

 نظرات