1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. آغاز دور جدید مزایده‌ خودروهای خارجی رسوبی از امروز

آغاز دور جدید مزایده‌ خودروهای خارجی رسوبی از امروز

17 مهر 1401
  • 0

دور جدید مزایده خودروهای رسوبی وارداتی از امروز استارت می خورد تا 75 دستگاه خودرو به جا مانده از اولین دور مزایده این خودروهای خارجی نیز به فروش برسد.

با پایان یافتن نخستین مزایده خودروهای رسوبی گمرک و اعلام نتایج آن، امروز مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از برگزاری دور جدید مزایده این نوع خودروها خبر داد. مزایده ۷۵ دستگاه باقی مانده از دور نخست مزایده، از امروز، 17 مهرماه آغاز می‌شود.

به گفته مدیر سازمان تملیکی، اطلاعیه‌های مربوطه نیز به زودی منتشر می شوند تا تکلیف این خودروها تا قبل از ۱۵ آبان‌ماه مشخص شود. ۲۲ دستگاه پورشه واقع در مازندران از جمله این خودروها هستند و جزئیات سایر خودروها نیز اعلام خواهد شد.

عبدالمجید اجتهادی با اشاره به مزایده فوق العاده شماره ۵۶۵ خودروهای خارجی رسوبی، بیان کرد: از میان ۱۰۶۲ دستگاه که به مزایده گذاشته شد، حدود ۷۵ دستگاه به فروش نرفت که در این میان، ۵۸ دستگاه به علت مغایرت با مشخصات از مزایده خارج شدند و ۱۷ دستگاه خودرو نیز خریداری نشد. این موضوع منجر به این شد که پارتی‌های آن دسته ابطال شود.

با این وجود اطلاعاتی در خصوص اینکه اسامی خودروها و اشخاصی که از لیست سازمان تملیکی حذف شده اند وجود ندارد. همچنین در رابطه با علت مغایرت، هنوز به طور واضح شفاف سازی صورت نگرفته است و مشخص نیست که این فهرست طبق چه دستورالعملی تهیه شده است. 

روز گذشته، جلسه بازگشایی پیشنهادهای متقاضیان برای خرید 1040 خودرو خارجی سازمان اموال تملیکی با حضور نمایندگان دستگاه‌های قضایی، نظارتی و مسئولان اجرایی مربوطه برگزار شد که تعداد 12 هزار و 71 نفر در آن شرکت کردند. در این مزایده، تعداد ۹۶۵ دستگاه خودرو به ارزش ۲۸۱۳ میلیارد تومان به فروش رسید. متوسط رشد قیمت های پیشنهادی ۸۵ درصد بود و درمجموع، ۹۶۵ خودرو به ارزش ۲۸۱۳ میلیارد تومان معامله شد.نظرات