1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. وقتی سایپا و ایران خودرو ، الگوی BMW می شوند! + عکس

وقتی سایپا و ایران خودرو ، الگوی BMW می شوند! + عکس

16 آبان 1401
  • 1

یکی از جذاب ترین محصولات معرفی شده در نمایشگاه SEMA 2022، ب ام و M۴ کامپتیشنی است که به یک پیکاپ قدرتمند تبدیل شده!
درحالی که تولید نمونه های وانت از سدان های غریبه و آشنا به یکی از رسومات دیرینه دوغول خودروسازی ایران تبدیل شده، شرکت DinMann با رونمایی از وانت BMW M4 نشان داد تنها طراحان ایران خودرو و سایپا نیستند که با نگاه کردن به خودروهای سدان، یک خودروی کار و تجاری در کالبد آن ها پیدا می کنند!
در ادامه با این پیکاپ عجیب و صد البته جذاب آشنا خواهیم شد!

شرکت DinMann با پرده‌برداری از نسخه پیکاپ ب ام و M۴ کامپتیشن در نمایشگاه SEMA ۲۰۲۲ نگاه بسیاری را به خود جلب کرد. این خودرو که در غرفه شرکت STEK اتوموتیو به معرض نمایش درآمده از پوشش بدنه ضد خش با طرح آینه‌ای بهره می‌برد که البته باید آن را نخستین ب ام و ام ۴ پیکاپ در جهان دانست.

شرکت DinMann که کار تبدیل ب ام و M4 کامپتیشن به پیکاپ را بر عهده داشته برای تبدیل آن به یک وانت، بخش عقب سقف را جدا کرده و برای کابین نیز تغییرات زیادی را در نظر گرفته است. از ویژگی‌های اصلی این خودرو می‌توان به فضای بار عقب سفارشی به همراه فریم فلزی ویژه با در پشتی اشاره کرد. این خودرو از قطعات فیبرکربنی روی سپرها و رکاب‌های جانبی متفاوت از نسخه اصلی خود بهره می‌برد و طراحان چراغ‌های جلو و شیشه‌های آن را نیز تیره کرده‌اند.

پوشش جدید موتور و تریم فیبر کربن روی داشبورد به عنوان سایر تفاوت‌های نسخه پیکاپ با نسخه اصلی این خودرو محسوب می‌شود. با وجود این که به جز راننده و سرنشین جلو فضای دیگری برای نشستن سایر سرنشین‌ها وجود ندارد، اما بخشی از صندلی عقب هنوز در کابین به چشم می‌خورد. در فضای باری که برای این خودرو در نظر گرفته شده می‌توان اشیای مختلفی را حمل کرد. همچنین شرکت سازنده قصد دارد به زودی پوشش آیرودینامیکی را نیز برای آن عرضه کند.

گفتنی است معمولا شرکت‌ها با استفاده از خودروهای تصادفی یا اوراقی چنین پروژه‌هایی را انجام می‌دهند، اما شرکت DinMann با استفاده از نسخه صفرکیلومتر ب ام و M4 این پروژه را به انجام رسانده است که اقدامی عجیبی محسوب می‌شود. این شرکت طرح تبدیل ب ام و M4 کامپتیشن کوپه به پیکاپ را ظرف مدت شش هفته به اجرا درآورده است.

ب ام و M4 کامپتیشن پیکاپ از همان موتور 3 لیتری توئین توربو شش سیلندر نسخه کوپه بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با 503 اسب بخار و گشتاور 650 نیوتن‌متر را به تولید برساند. یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک با دیفرانسیل لغزش محدود نیز وظیفه انتقال قدرت به تمام چرخ‌ها را بر عهده دارند.نظرات

  • safir1362 safir1362 (21 آبان 1401 ساعت 09:57)

    بلاخره این دید بیمارگونه مدیران خودروسازی ایران به خودروهای سدان که تبدیل به وانت هم میشن به مدیران خودروسازی دیگر هم سرایت کرد.
    هر چی باشه بیماریه دیگه و ذات بیماری هم سرایت کردنه