1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. پورشه های مزایده ای و جنجال جدید!

پورشه های مزایده ای و جنجال جدید!

22 آبان 1401
  • 0

سعید غلامی، معاون جمع آوری و فروش سازمان اموال تملیکی درباره خودرو های پورشه مورد اختلاف سال های 2017 و 2018 گفت: برندگان باید اختلاف قیمت 500 الی 600 میلیون تومان را بپردازند و یا با دریافت ودیعه خودرو را بازگردانند.

این مقام در پاسخ به سوالی درباره تغییر مدل اعلام شده برخی اتومبیل های پورشه فروخته شده از سال 2017 به 2018 در زمان کارشناسی راهور و پلاک گذاری گفت: به دلیل فوریت زمانی که برای مزایده تعیین شده بود، برخی از اطلاعات مربوط به این اتومبیل ها به صورت کامل به سازمان اموال تملیکی نرسیده بود و در نتیجه مغایرت هایی بین اسناد این خودرو ها در گمرکات و ارزیابی کارشناسان رسمی وجود داشت.

وی همچنین گفت: امکان توقف مزایده به دلیل این مغایرت‌ها نیز وجود نداشت بنابراین ما تمامی این خودروها را در مزایده قرار دادیم. با این وجود این احتمال را دادیم  که ممکن است پس از برنده شدن اشخاص بین اسناد و خودرو مغایرت به وجود بیاید. در مورد خودروهای پورشه نیز اختلافی بین سال ساخت 2017 و 2018 وجود داشت.

معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی گفت: در نتیجه دو حالت وجود دارد، یا فردی که خودرو را برنده شده راضی است که مابه‌التفاوت قیمت کارشناسی 500 تا 600 میلیون تومانی که بین این دو مدل وجود دارد را بپردازد و یا اینکه ودیعه فرد به او بازگردانده می‌شود و خودرو در مزایده بعدی به فروش می‌رسد.
 

تعداد دقیق خودروهایی که دچار مغایرت در مدل هستند مشخص نیست
غلامی در پاسخ به سوالی در مورد تعداد خودروهایی که دچار مغایرت در مدل شده‌اند، گفت: برندگانی که مبلغ خودروها را پرداخت کردند بیش از یک ماه فرصت دارند تا برای پلاک‌گذاری اقدام کنند. در این مدت تعدادی از دریافت خودرو انصراف داده‌اند و گفته‌اند که مابه‌التفاوت قیمت را پرداخت نخواهند کرد و خودرو را بازگردانده‌اند. برخی نیز اصلا خودرو را از گمرکات خارج نکرده‌اند. اما عده‌ای نیز حاضر به پرداخت مابه‌التفاوت شده‌اند.

وی تاکید کرد: با توجه به این موارد شاهد هستیم که هر دو حالت رخ داده اما همچنان این روند ادامه دارد، در نتیجه تا زمان پایان مهلت پلاک‌گذاری نمی‌توان به طور دقیق اعلام کرد که چه تعداد خودرو در حوزه تعیین مدل دچار اختلاف شده‌اند.

به گزارش، لازم به ذکر است که تا پیش از این اختلاف در تعداد سیلندر خودروها سبب شده بود تا تعداد قابل توجهی از پورشه‌های موجود در مزایده اول از دور مزایده خارج شوند و در مزایده دوم قرار بگیرند. موضوع اختلاف در مدل خودروها نیز دومین چالشی است که در مسیر فروش این خودروها به وجود آمده است.نظرات