1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. در قرعه کشی ایران خودرو تقلب شده؟

در قرعه کشی ایران خودرو تقلب شده؟

13 آذر 1401
 • 3

در روز های گذشته شایعاتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شده مبنی بر این که در قرعه کشی های ایران خودرو تلقب انجام می شود و برخی افراد با نفوذ، نتایج قرعه کشی فروش محصولات را به سود خود تغییر می دهند.

بالا گرفتن این شایعات، موجب شد تا گروه صنعتی ایران خودرو اطلاعیه ای در این خصوص صادر کرده و در مورد ادعای تقلب در قرعه کشی توضیحاتی ارائه دهد.

در این اطلاعیه آمده است، فرایند قرعه‌کشی با نظارت دقیق نهادهای ذیربط انجام می‌شود و بر همین اساس نتایج نیز پس از صحه‌گذاری توسط این نهادها به اطلاع مشتریان می‌رسد و با توجه به الگوریتم تعریف شده و نظارت چند ارگان، امکان دخالت در نتایج به هیچ وجه میسر نیست.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر در فاصله زمانی موجود میان قرعه‌کشی تا اعلام نتایج، کنترل‌های نظارتی توسط نهادهای مرتبط انجام می‌شود و پس از حصول اطمینان نسبت به صحت آن، نتایج به اطلاع متقاضیان می‌رسد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است، شائبه دخالت در نتایج قرعه‌کشی پیش از این نیز مطرح شده، اما مستنداتی دال بر وجود تخلف ارایه نشده و این ادعا به تایید نهادهای بازرسی نرسیده است، لذا تاکید می‌شود، در صورت وجود شواهد و مستندات، با ارایه به مراجع ذیربط، نسبت به پی‌گیری و اثبات آن اقدام شود.

گروه صنعتی ایران خودرو همچنین به متقاضیان خرید خودرو هشدار داده، مراقب افراد سودجو و فرصت طلب باشند و در صورت مشاهده چنین مواردی، مراتب را به نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های نظارتی و امنیتی اطلاع دهند.نظرات

 • Mmm Mmm (14 آذر 1401 ساعت 21:53)

  ۸مرتبه درطرح مادران ثبتنام‌ کردم هیچی خبری نیس همش دروغه چرااسمم درنمیاد

 • به تو چه به تو چه (14 آذر 1401 ساعت 04:36)

  چی تو این مملکت راست که این یکی باشه همش کلاه برداری ۳۲ دوره دارم بنجل ثبت نام میکنم هنوز اسم من در نیومده

 • milad milad (13 آذر 1401 ساعت 11:36)

  همین که از زمان قرعه کشی (که هیچکس نمیبینه مکانیزم قرعه کشی چطوریه)تا اعلام نتایج 24ساعت اختلاف هست اونم به بهانه تایید ،خودش بزرگترین شک و تردید در مورد صحت قرعه کشی هستش.کلی اسم و شماره و ردیف و....تو این زمان میتونه جابجا بشه و البته به خود اون نهادهای مثلا ناظر هم هیچ اعتمادی وجود نداره.