1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. واردات 36 هزار خودرو توسط زیر مجموعه های سایپا

واردات 36 هزار خودرو توسط زیر مجموعه های سایپا

20 آذر 1401
 • 3

مدیرعامل سایپا ضمن اشاره به اینکه از شش شرکت مجاز شناخته شده برای واردات خودرو، سه شرکت متعلق به گروه خودروسازی سایپا است اعلام کرد مراحل واردات پنج مدل خودرو توسط این شرکت ها جهت عرضه در بورس کالا در جریان است و تا این لحظه، مجوز واردات ۳۶ هزار خودرو توسط شرکت های زیر مجموعه صادر شده است.

این مدیر خودروساز اعلام کرد: از شش شرکت انتخاب شده برای واردات خودرو از سوی وزارت صمت، سه شرکت متعلق به گروه سایپا است که با سیاست‌گذاری‌های وزارت صمت و گروه سایپا واردات سه خودرو به‌روز و مدرن با قیمت زیر ۱۰ هزار دلار در دستور کار قرار دارد. همچنین دو خودرو زیر ۲۰ هزار دلار جهت واردات در نظر گرفته شده است. مراحل واردات این پنج مدل خودرو جهت عرضه به بورس کالا در جریان است.

تیموری ادامه داد:  گروه سایپا مجوز ۳۶ هزار خودرو وارداتی را در سال جاری دریافت کرده است که با توجه به عدم قیمت‌گذاری دستوری و عرضه محصول در بورس کالا، روند سودسازی گروه سایپا بهبود خواهد یافت.

نهایی شدن ۱۱ هزار کوئیک برای صادرات به ونزوئلا

مدیرعامل سایپا در ادامه ضمن تاکید براینکه "تولید صادراتی" برای  گروه سایپا از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: اقدامات مناسبی در این حوزه صورت گرفته است، به نحوی که در سال جاری تاکنون ۱۱ هزار دستگاه کوییک برای صادرات به ونزوئلا نهایی شده و همچنین علیرغم توقف تولید پراید در داخل کشور،   ۵۰۰۰ خودرو پراید به سفارش عراق در حال تولید است که باید در مدت چند ماه آینده تحویل شود.

تیموری خاطرنشان کرد: خوشبختانه شرکت‌های قطعه‌ساز گروه سایپا شرایط مناسبی به لحاظ تولید دارند و تعداد زیادی از این شرکت‌ها رکورد تولید پنج سال گذشته خود را شکسته‌اند که با سرمایه‌گذاری، بازسازی و توسعه ماشین‌آلات و تجهیزات، روند روبه رشد تولید در این شرکت‌های را می توان انتظار داشت. طی چند سال اخیر در گروه خودروسازی سایپا بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات صورت نگرفته است؛ لذا در این راستا با حمایت‌های مالی بانک صنعت و معدن، بازسازی و نوسازی خطوط تولید گروه سایپا در جریان است.   با سرمایه‌گذاری مناسب در بخش تولید می‌توان شاهد بهبود روند کیفیت محصولات بود.

وی از دریافت مجوزهای لازم از وزارت صمت جهت سرمایه‌گذاری و نوسازی در شرکت مگاموتور خبر داد و گفت : قوای محرکه قلب تپنده خودرو است و با نوسازی این بخش به زودی شاهد تحول و تولید قوای محرکه در گروه خودروسازی سایپا خواهیم بود.

در ادامه این مراسم، علی خورسندیان- مدیرعامل بانک صنعت و معدن- نیز ضمن اشاره به تعاملات بانک صنعت و معدن با گروه سایپا طی سال‌های گذشته، اظهار کرد: سایپا یکی از بهترین مشتریان بانک صنعت و معدن بوده است. بر این اساس تفاهم‌نامه‌ای با شرکت سایپا امضاء شد که بخشی از این تفاهم‌نامه عملیاتی شده و در قالب تسهیلات به شرکت سایپا و شرکت‌های زیر مجموعه آن، در جریان است.

وی ضمن تاکید بر اینکه بخشی از این تسهیلات شامل اوراق گام است که به زودی انجام خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که به دنبال بررسی مسائل مربوط به این تفاهم‌نامه، این همکاری روزافزون کماکان با گروه سایپا ادامه داشته باشد.نظرات

 • safir1362 safir1362 (22 آذر 1401 ساعت 09:37)

  ارتباط با چین قطع نمیشه، چون اینا به چین نیاز داریم ولی ارتباط چین با اینا قطع میشه چون دیگه بهشون نیازی نداره.
  ما از چین چیزی نمیخریم بلکه چین در ازای پول نفتی که بهش بشکه 10 دلار میدیم، جنس درجه 3 و 4 میده.
  حالا که جایگزینی واسه اینا پیدا کرده دیگه کم کم فروش جنس و قطعه بهشون کم میشه و در بازار بزودی شاهد نبود قطعه و کالا و ابرتورم خواهیم بود

 • علی علی (21 آذر 1401 ساعت 12:19)

  آیا با شرایط فعلی و ارتباطمون با چین واردات خودرو و قطعات چینی متوقف میشه ؟

 • علی علی (20 آذر 1401 ساعت 17:02)

  غیر چین نمیتونن از جای دیگه خودرو وارد کنن