1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. وزیر صمت خبر داد: ورود خودرو های وارداتی از هفته آینده!

وزیر صمت خبر داد: ورود خودرو های وارداتی از هفته آینده!

21 آذر 1401
  • 0

هرچند تا مدتی پیش ناامیدی زیادی در مورد واردات خودرو وجود داشت و بسیاری از دست اندرکاران اعتقاد داشتند که واردات انجام نخواهد شد، در یکی دو هفته گذشته شرکت هایی که موفق به کسب مجوز برای واردات شده بودند اقدام به تبلیغات محیطی محصولات خود در سطح شهر کردند و مشخص شد که واردات به طور جدی انجام خواهد شد و موعد آن نیز نزدیک است.

اکنون وزیر صمت در گفتگویی، اعلام کرد که نخستین محموله بزرگ خودرو های وارداتی از هفته آینده به کشور وارد می شوند.

وزیر صنعت معدن و تجارت با تاکید بر اینکه اولویت ما واردات خودروهای اقتصادی است، گفت: ثبت سفارش خودرو در هفته‌های گذشته انجام شده و نخستین خودروهای وارداتی هفته آینده وارد کشور می‌شود.

سید رضا فاطمی امین در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه انطباق سیاست‌های ارزی و تجاری وزارت صمت و بانک مرکزی، درباره واردات خودرو اظهار کرد: تمام هماهنگی‌های بین بخشی لازم برای واردات خودرو انجام شده است.

وی با بیان اینکه اولین ثبت سفارش‌ها واردات خودرو انجام شده است، افزود: پیش‌بینی می‌شود که هفته آینده نخستین خودروهای وارداتی وارد کشور شود.

وزیر صمت توضیح داد: در چهار سال گذشته است واردات خودرو متوقف و ممنوع شده بود و اقدام وزارت صمت نه‌تنها در راستای رفع ممنوعیت چهار ساله است، بلکه ضوابط و شرایط جدیدی لحاظ شده که قبلاً نبود مانند انتقال فناوری که پیش از این وجود نداشت.

فاطمی امین گفت: به طور کلی ممنوعیت واردات خودرو که در دولت یازدهم ایجاد شد، برچیده شده و اولین ثبت سفارش نیز طی هفته‌های گذشته انجام شده است.

وی تاکید کرد: اولویت ما در واردات خودرو خودروهای اقتصادی هستند، اما در مرحله نخست مهم برای ما زمان واردات خودرو است تا فضای روانی که واردات خودرو انجام نمی‌شود را از بین ببریم.

 نظرات